• facebook
 • rss
 • To Bóg i drugi człowiek są źródłem szczęścia

  jz

  dodane 30.07.2017 10:48

  Mocy wspólnoty, działania Ducha Świętego i prawdziwej radości doświadczyli członkowie Ruchu Światło-Życie podczas dnia wspólnoty, który 29 lipca odbył się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

  Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji dziesięciu wspólnot, przeżywających w tym czasie swoje rekolekcje wakacyjne. Oazowicze przedstawiali siebie i treści, które poznawali. Każda grupa przygotowała krótką scenkę, zaśpiewała ulubioną piosenkę oraz opowiedziała o znaku swoich rekolekcji. Wybrani uczestnicy podzielili się także  tym, czego doświadczyli podczas dwutygodniowego wyjazdu.

  W samo południe rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył moderator diecezjalny Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie ks. Michał Leśniak. Kazanie wygłosił ks. Łukasz Piórkowski. Zachęcił w nim do życia pełnego, czyli mądrego, w którym zachowany będzie umiar, podejmowane będą sensowne decyzje i budowane prawdziwe relacje. Podkreślał, że pełnia życia oparta jest na miłości, która nie jest emocją ani uczuciem, lecz postawą.

  - Miłość oznacza, że buduję z drugim człowiekiem więzi. Wszystko, co w życiu osiągamy, zdobywamy przy udziale innych osób: miłość, kredyty, szczęście; nawet urodzić nie można się samemu. To Pan Bóg i drugi człowiek uczy nas śmiałości w działaniu, kreatywności. To Pan Bóg i drugi człowiek są dla nas źródłem prawdziwego szczęścia - powiedział ks. Łukasz.

  Na koniec podkreślił, że nie warto żyć życiem innych ludzi. - Przestańmy hejtować, obmawiać, plotkować, narzekać, użalać się nad sobą. Zamiast tego Ruch Światło-Życie i Duch Święty proponują nam relacje - bo razem możemy znacznie więcej. W Ruchu mamy żyć dla Boga i dla wspólnoty - mówił.

  Podczas nabożeństwa misji i odpowiedzialności 234 uczestników rekolekcji oazowych przystąpiło do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Członkowie tego dzieła podejmują dobrowolną abstynencję od alkoholu i modlitwę za "braci, którzy nie mogą już wyzwolić się o własnych siłach".

  - Piękne jest to, że dziś nie jesteś egoistą i nie zatrzymujesz tylko dla siebie tego, co zrobił dla ciebie Jezus w tych ostatnich dniach rekolekcji. Chrystus pomógł tobie i ty chcesz pomóc innym, podpisując KWC. I nie myśl sobie, że ten dar, który ofiarujesz za innych, nie ma sensu. Ks. Blachnicki pisał: nie ma zmarnowanego trudu, żadnej daremnej ofiary, która nie przynosiłaby owoców. Miłość nie może nie dawać życia, nie może nie dawać owoców - powiedział ks. Grzegorz Lenart.

  Po zakończeniu Dnia Wspólnoty grupy udały się do Tauron Areny, by uczestniczyć w koncercie z okazji pierwszej rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół