• facebook
 • rss
 • Wachlarze zatańczą w sercu Krakowa

  Monika Łącka Monika Łącka

  dodane 04.08.2017 13:44

  Przez cały weekend 5 i 6 sierpnia trwać będzie finał 18. Festiwalu Tańców Dworskich "Cracovia Danza", podczas którego wszyscy widzowie, mieszkańcy miasta i turyści zostaną zaproszeni na specjalny bal w plenerze.

  Festiwal rozpoczął się w ubiegłą niedzielę 30 lipca, a to, co najpiękniejsze, widzowie zobaczą już niebawem, gdy podczas finału wydarzenia dzięki tanecznym pokazom ożyją najwspanialsze zabytki miasta, a w jego sercu zatańczą nawet wachlarze.

  Uczestnicy warsztatów, którzy od poniedziałku do dziś pilnie ćwiczyli pod fachowym okiem mistrzów, będą się prezentować w sobotę i niedzielę na płycie Rynku Głównego. W tym samym miejscu będzie też można podziwiać młodzieżowe zespoły z Białegostoku, Mikołowa czy Lęborka, jak również artystów z Grupy Rione Santo Spirito z Ferrary, czyli specjalistów od żonglowania flagami.

  Znakomitych tancerzy zobaczymy też w niezwykłej scenerii Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, Barbakanu i Collegium Maius UJ. W Barbakanie odbędą się pokazy będące taneczną podróżą do Indii i Hiszpanii, a w pałacu wystąpią artyści z Wielkiej Brytanii, włoskiej Ferrary oraz z krakowskiej Szkoły Tańca Jane Austen. Na scenie uniwersyteckiej zaplanowano natomiast dwa programy nawiązujące do nauki i historii Krakowa. Pierwszy z nich to "Breve regnum", opowiadający o tym, jak żacy przejęli królowanie nad miastem na przełomie XV i XVI w., a drugi to "Harmonia Mundi", nawiązujący do teorii Mikołaja Kopernika i pokazujący tańczące gwiazdy i planety. W każdym miejscu zostały zaplanowane 2 pokazy, a każdy zostanie powtórzony 3 razy, tak, aby każdy chętny mógł zobaczyć jednego dnia wszystkie.

  Kulminacją finału będą dwa widowiska, które zobaczymy w sobotni i niedzielny wieczór.

  5 sierpnia o godz. 20 na Rynku Głównym odbędzie się przedstawienie "Tańce tysiąca i jednej nocy" w wykonaniu koreańskich tancerek Chum-Sarang Arts Academy pod wodzą Jang Tae-yun z towarzyszeniem Alaknandy Bose i zespołu Jeolla Samhyenyukak, po którym wszyscy widzowie i przechodnie zostaną zaproszeni do udziału w tradycyjnym balu dla publiczności. Rozpocznie się on o godz 21, a poprowadzą go Marie-Claire Bär Le Corre oraz Maja i Konrad Zawadowie ze Szkoły Tańca Jane Austen.

  6 sierpnia o godz. 20, również w sercu Krakowa, na spektakl "Tańczący wachlarz" zaprosi widzów Balet "Cracovia Danza". Będzie to niezwykła podróż w czasie i po różnych krajach Europy, w których wachlarz - jako atrybut kobiecości - był rekwizytem każdej damy dworu. Co więcej, również i artyści baletu wcielą się w żywe, tańczące wachlarze!

  Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół