• facebook
 • rss
 • Archanioł u swojej Królowej

  mk

  dodane 04.08.2017 22:25

  Procesją do bazyliki MB Anielskiej rozpoczęło się nawiedzenie figury św. Michała w Kalwarii Zebrzydowskiej.

  - Święty Michał trochę wprosił się do swojej Królowej - żartuje ks. Rafał Szwajca ze zgromadzenia księży michalitów, które zorganizowało peregrynację figury św. Michała Archanioła z Gargano po diecezjach w całej Polsce. Patronką kalwaryjskiej bazyliki jest bowiem Najświętsza Maryja Panna Królowa Aniołów.

  Figura św. Michała dotarła do Kalwarii Zebrzydowskiej chwilę przed godz. 19 w piątek, 4 sierpnia. Po powitaniu jej przed ołtarzem polowym została przez ojców bernardynów przeniesiona do bazyliki. Tam kustosz sanktuarium nałożył na figurę koronę i okadził wizerunek archanioła.

  Figura pozostanie w Kalwarii do niedzieli. - W czasie każdego nawiedzenia zawsze jest Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. To ona cieszy się zwykle największą popularnością - mówi ks. Szwajca. W Kalwarii taka Msza św. zostanie odprawiona w sobotę 5 sierpnia o godz. 19.

  Jak podkreśla ks. Rafał Szwajca, wiele jest także próśb o ratunek dla rodziny. - To jest wołanie, by św. Michał zmienił coś w domu, rodzinie, żeby sprowadził ze złej drogi syna, żeby doszło do nawrócenia męża, żeby małżeństwo się nie rozpadło - wyjaśnia michalita.

  Zapewnia, że w trakcie peregrynacji dokonuje się wiele uzdrowień duchowych. - To widać po spowiedziach, do których w czasie nawiedzenia ludzie przystępują czasem po wielu latach nieobecności w kościele - zapewnia ks. Rafał Szwajca. Dodaje, że do sekretariatu zgromadzenia dociera również wiele świadectw o uzdrowieniach fizycznych.

  - W Warszawie, na Żoliborzu pewna pani prosiła, by modlić się za jej przyjaciółkę. Miała zmiany rakowe na trzustce. Kilka dni później miała operację. Lekarze szybką ją skończyli, bo okazało się, że już nie jest potrzebna. U franciszkanów na opolszczyźnie pewna kobieta prosiła św. Michała o uzdrowienie z choroby skóry, z którą zmagała się od kilkudziesięciu lat - otwierały się jej rany na dłoniach, stopach. Została uzdrowiona, minęły trzy lata i kiedy ostatnio pytałem o nią jednego z ojców franciszkanów zapewniał, że cieszy się zdrowiem - wymienia ks. Szwajca.

  Kalwaria Zebrzydowska jest 602 miejscem, które odwiedziła figura św. Michała Archanioła. To wierna kopia XVI-wiecznego wizerunku z sanktuarium na Monte Sant’Angelo (na włoskim półwyspie Gargano). Przedstawia ona św. Michała w stroju rzymskiego legionisty. Kolejnym przystankiem trwającej od 2013 roku peregrynacji będzie parafia w Baryczy w archidiecezji przemyskiej.

  Szczegółowy plan peregrynacji można znaleźć TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół