• facebook
 • rss
 • Tornistry od metropolity

  xps

  dodane 11.08.2017 10:09

  Abp Marek Jędraszewski włączył się w akcję Caritas, przygotowując wyprawkę szkolną dla dwójki dzieci.

  - Bardzo się cieszę, że także tego roku Caritas podejmuje swoją wspaniałą inicjatywę "Tornister pełen uśmiechów". W tym tornistrze musi się pomieścić wiele rzeczy. Nie tylko te przedmioty, które tradycyjnie powinny się znaleźć w tornistrach, ale także nasze dobre uczucia, życzenia i emocje - powiedział metropolita krakowski.

  Zauważył, że choć szkolny plecak jest pewnym ciężarem, który się nosi, powinien być również pełen uśmiechów. - Ma być pełen dobrych skojarzeń, które sprawiają, że nauka w szkole nie musi być tylko wielkim ciężarem, ale - obok koniecznych obowiązków - również radością i przyjemnością - dodał.

  Arcybiskup życzył również, aby nowy rok szkolny był dla uczniów czasem przepełnionym uśmiechami, które "łączą, dają radość i poczucie, że jesteśmy razem".

  "Tornister pełen uśmiechów" to akcja, którą Caritas rozpoczyna już po raz 9. Dzięki temu co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z ubogich rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. Tym razem ze wsparcia skorzysta ok. 50 tys. uczniów.

  W ramach tej inicjatywy darczyńcy - za pośrednictwem diecezjalnych i parafialnych Caritas - przygotowują wyprawki szkolne do plecaków, które później przekazywane są dzieciom.

  W akcję zaangażowali się znani Polacy, m.in. prezydent Andrzej Duda wraz z żoną Agatą Kornhauser-Dudą, dziennikarze Krzysztof Ziemiec i Przemysław Babiarz oraz lekkoatleta Piotr Małachowski. Inicjatywę pobłogosławił natomiast papież Franciszek.

  Ogólnopolski finał akcji w tym roku odbędzie się 27 sierpnia w Zamościu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół