• facebook
 • rss
 • Tradycja jak diament, czyli "Polki Folki" na lodzie

  Jan Głąbiński

  dodane 02.09.2017 18:08

  To był bardzo wyjątkowy pokaz mody, bo za wybieg dla pięknych góralek posłużyła tafla lodowa. Kobiety prezentowały stroje nawiązujące do podhalańskiego folkloru.

  Uczestników największego pokazu mody folk w Polsce, odbywającego się w ramach projektu "Polki Folki" i towarzyszącemu rozpoczęciu tegorocznego sezonu hokejowego, gościła Miejska Hala Lodowa w Nowym Targu.

  Na 40-metrowym wybiegu ułożonym na tafli lodowej zaprezentowały się najpiękniejsze kobiety, w tym góralki i modelka z Indii, które pokazały się w folkowych kreacjach z hokejowymi akcentami.

  - Towarzyszyło nam hasło: "Tradycja jak diament", którym chcemy podkreślić, że naszym największym skarbem na Podhalu jest tradycja, także ta związana ze strojem regionalnym i sportem hokejowym - mówi Aneta Larysa-Knap, sprawczyni całego folkowego zamieszania. - Trzeba stale sięgać do korzeni góralskich, żebyśmy nie zatracili tego, co najcenniejsze. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, aby np. ręcznie haftować - tłumaczy.

  Pokaz "Polek Folek" oglądał jeden z zespołów regionalnych ze Śląska. Dopisali, oczywiście, i górale, a na widowni zasiedli m.in. przedstawiciele nowotarskich władz.

  Co ciekawe, organizatorom zależało na tym, aby na trybunach zasiadło jak najwięcej osób ubranych w strój ludowy - ten tradycyjny, niestylizowany i niczym nieinspirowany. - Całą publiczność dokładnie policzymy i wyślemy do biura Księgi Rekordów Guinnessa w Londynie. Liczymy na to, że była to największa do tej pory grupa ubrana w tradycyjny strój ludowy - zaznacza A. Larysa-Knap.

  Pokazy w ramach projektu "Polki Folki" zawsze odbywają się w nietypowych miejscach, np. ubiegłoroczną edycję zorganizowano w hangarze na nowotarskim lotnisku. - Mój zespół już się boi, co znowu wymyślę za rok - śmieje się A. Larysa-Knap, która na zakończenie pokazu dostała wiązankę kwiatów w kolorach nowotarskiego klubu hokejowego. Dodatkową atrakcją wydarzenia był występ łyżwiarki figurowej Doroty Pieńkoś i jej uczennic.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół