• facebook
 • rss
 • Całe rodziny na dróżkach

  mk

  dodane 08.09.2017 15:30

  Już w niedzielę odbędzie się XXV Jubileuszowa Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

  Co roku na początku września do Kalwarii pielgrzymują tysiące rodzin. Abp Marek Jędraszewski, który Mszy św. dla pielgrzymujących do Kalwarii rodzin będzie przewodniczył po raz pierwszy, w specjalnym zaproszeniu napisał: "Jak często powtarzał kard. Karol Wojtyła jako Arcybiskup Krakowski, Kalwaria jest miejscem, gdzie przybywamy, by przynieść swoje życie, rozliczne sprawy, prośby i błagania".

  W ostatnich latach spotkanie rodzin w Kalwarii było okazją do modlitwy i rozważania aktualnych problemów społecznych. "Rodzina stanowi niezastąpiony punkt oparcia i odniesienia dla każdego przychodzącego na świat człowieka. Jednocześnie rodziny są fundamentem każdego zdrowego społeczeństwa i narodu, stanowiąc gwarancję jego przyszłości" - mówił w 2016 roku kard. Stanisław Dziwisz. Nawiązał wtedy także do troski o dzieci, która jest obowiązkiem całego społeczeństwa, wyraził zadowolenie z działania Programu 500+ i przypomniał, że "trzeba chronić każde poczęte dziecię, również najsłabsze, najbardziej zagrożone".

  Rok wcześniej ówczesny metropolita krakowski apelował do polityków, aby w sferze życia publicznego nie było "jałowych sporów i konfliktów", a nawiązując do hasła pielgrzymki - "Miłosierdzie w moim domu" - poruszył także problem uchodźców i emigrantów. "Bądźmy gotowi, kiedy zapukają do naszych drzwi. Jednak politycy, którzy mają odpowiednie możliwości i narzędzia, muszą zrobić wszystko, aby przede wszystkim zażegnać źródło konfliktu" - mówił kard. Dziwisz.

  W tym roku hasłem spotkania w Kalwarii Zebrzydowskiej będą słowa: "Cały Twój, Maryjo". Pielgrzymka rozpocznie się o Drogą Krzyżową (godz. 9, kaplica "U Piłata"), a jej kulminacyjnym momentem będzie Msza św. pod przewodnictwem abp. Jędraszewskiego.


  Na niedzielę zapowiadana jest ładna, jesienna pogoda - idealna, by odwiedzić kalwaryjskie dróżki. Jak było w poprzednich latach, można się przekonać, wracając do naszych galerii zdjęć.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół