• facebook
 • rss
 • Kolejarze w Łagiewnikach

  ps

  dodane 09.09.2017 14:13

  Zjechali z całej Polski, by pielgrzymować do sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

  Kolejarze z całej Polski i ich duszpasterze w sobotę 9 września już po raz 15. pielgrzymowali do łagiewnickiego sanktuarium, by tam polecać miłosiernemu Jezusowi sprawy ojczyzny, polskiej kolei i swoich rodzin oraz prosić Go o błogosławieństwo we wszystkich sprawach.

  Swoje pielgrzymowanie pod hasłem "Idźcie i głoście" rozpoczęli z samego rana w Centrum Jana Pawła II na Białych Morzach.

  Następnie - odmawiając Różaniec i rozważając Drogę Krzyżową - przeszli w procesji do łagiewnickiego sanktuarium. Tam, w samo południe Mszę św. sprawował dla nich abp Marek Jędraszewski.

  Metropolita krakowski przypomniał m.in. życie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy, która poniosła męczeńską śmierć z rąk pogan. Odnosząc się do współczesności, zauważył, że przyszło nam żyć w czasie swoistego neopogaństwa.

  - Jako wzorzec życia szerzy się wszędzie zasadę, aby żyć tak, jakby Pana Boga nie było, aby wziąć Go w nawias. Musimy sobie zdawać z tego sprawę nie po to, żeby temu światu się poddawać, ale wiedzieć, jakie niebezpieczeństwa nam dzisiaj grożą - zaznaczył.

  Podkreślał też, że świadomi tego muszą być szczególnie kolejarze, bo ich zawód jednoczy ludzi.

  - Poprzez swoją pracę sprawiacie, że nieraz bardzo odległe miejsca stają się sobie bliskie dzięki kolejowym połączeniom. Ale przecież zdajemy sobie sprawę, że nie o logistykę chodzi - zauważył.

  Wyjaśnił, że łączą oni ludzi w tym, co przez wielu korzystających z kolei jest bardzo oczekiwane - w poczuciu bezpieczeństwa, uprzejmości czy chęci pomocy.

  - Niech św. Katarzyna Aleksandryjska pokazuje wam nieustannie, jak mężnie żyć, mądrze wyznawać Chrystusa i ciągle stawać się świadkami Jego królestwa, dobroci, miłosierdzia i miłości - zakończył.

  Sobotnią pielgrzymkę zorganizowało Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kolejarzy wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Kolejarzy Polskich, związkami zawodowymi oraz kierownictwem jednostek organizacyjnych z Małopolski.

  Całej homilii abp. Jędraszewskiego można posłuchać tutaj:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół