• facebook
 • rss
 • Niepołomicki wehikuł czasu

  ps

  dodane 22.09.2017 11:42

  Od dziś do niedzieli w Niepołomicach można spotkać rycerzy i żołnierzy z różnych epok i krajów oraz wozy bojowe, które zwykle możemy podziwiać jedynie w muzeach.

  Wszystko za sprawą 12. edycji "Pól Chwały", czyli jednej z największych imprez militarno-historycznych w południowej Polsce.

  W programie m.in. pokazy walki i rekonstrukcje bitew, edukacyjne zajęcia dla dzieci, gry wojenne, wystawa modeli, Bal Cesarski i koncert muzyki dawnej. W niedzielę uczestnicy spotkają się też na Mszy Rycerskiej oraz przejdą ulicami miasta w widowiskowej defiladzie.

  Przez cały weekend można podziwiać oddziały rekonstrukcyjne podzielone według epok - od starożytności, aż po współczesność. Każdy może z bliska oglądać mundury, broń i pojazdy wojskowe.

  - Za każdym razem przyjeżdżamy z wielką ciekawością, bo warto zobaczyć, jak inne grupy rozumieją rekonstrukcje. Dla jednych jest to "survival camping" w ciekawym otoczeniu historycznym, dla innych - sposób na popularyzację wiedzy, a dla pozostałych spełnienie marzeń o byciu wojownikiem - opowiada Łukasz Sędyka ze Stowarzyszenia "Hellas et Roma", które już od kilku lat prezentuje się na "Polach Chwały".

  Motywem przewodnim imprezy w tym roku są czasy napoleońskie. Dlatego też cesarz Francuzów, w którego wcieli się jeden z rekonstruktorów, będzie oprowadzał widzów i opowiadał pasjonujące historie.

  W tym roku obozowiska rycerskie będzie można spotkać nie tylko na terenie zamku, ale też w rejonie kościoła Dziesięciu Tysięcy Męczenników. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Szczegóły na stronie: polachwaly.niepolomice.eu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół