• facebook
 • rss
 • Ksawery poszalał

  bg

  dodane 06.10.2017 10:58

  Silna wichura w Małopolsce łamała wczoraj w nocy z 5 na 6 października drzewa, zrywała dachy i linie elektryczne.

  Orkan Ksawery, jak nazwali go meteorolodzy, przyczynił się m.in. do pozbawienia energii elektrycznej 80 tys. mieszkańców Małopolski, powalenia ponad 500 drzew, zerwania dachów na ponad 20 budynkach mieszkalnych.

  - Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Ranny został jednak mieszkaniec podkrakowskich Bolechowic, gdy drzewo spadło na samochód, w którym się znajdował. Wiatrołomy blokowały drogi, opierały się o płoty i budynki mieszkalne. Wiatr zerwał blachę o powierzchni 300 mkw. z budynku sali gimnastycznej przy szkole w Kłaju w powiecie wielickim - poinformował st. kpt. Sebastian Woźniak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

  - Do rana strażacy wyjeżdżali z interwencjami ponad 550 razy. Będzie ich jednak na pewno ponad 800, gdyż napływają kolejne prośby o interwencje, związane np. z usunięciem powalonych drzew. Najwięcej interwencji - 214 - było do rana w powiecie krakowskim - dodał rzecznik.

  Krakowskie Planty były dziś usłane zerwanymi przez wiatr gałęziami i konarami drzew. Ksawery zerwał także na Plantach plansze z wystawy plenerowej poświęconej muzeum w domu rodzinnym św. Jana Pawła II w Wadowicach.

  Wiatr zerwał m.in. plansze wystawy plenerowej na krakowskich Plantach poświęconej muzeum w domu rodzinnym św. Jana Pawła II w Wadowicach   Wiatr zerwał m.in. plansze wystawy plenerowej na krakowskich Plantach poświęconej muzeum w domu rodzinnym św. Jana Pawła II w Wadowicach Bogdan Gancarz /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół