• facebook
 • rss
 • Rak to jeszcze nie wyrok!

  jg

  dodane 10.10.2017 18:48

  Żeby jednak się go ustrzec, Podhalańskie Amazonki rozdają kobietom zaproszenia na bezpłatne USG piersi.

  10 października przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu Podhalańskie Amazonki po raz kolejny spotkały się ze szkolną młodzieżą. Znakiem rozpoznawczym akcji były różowe balony oraz tematyczne transparenty, które przynieśli uczniowie. Jeden z nich głosił, że "Rak to jeszcze nie wyrok!", a inny zachęcał do wykonania profilaktycznych badań. - To właśnie promocja profilaktyki jest celem tego spotkania. Chcemy mówić młodym osobom, że warto ciągle się badać - mówi Ewa Palider z Podhalańskich Amazonek, które swoje pięć minut dla młodzieży wykorzystały znakomicie.

  W programie spotkania znalazły się: występ dziewcząt ze Studia Piosenki "Septyma", pokaz grupy tanecznej i jednej pary tanecznej, a nawet niezwykłe akrobacje członków Akademii Aktywności Ruchowej. - Wszystko po to, by młodzi zobaczyli, że trzeba cieszyć się życiem - podkreśla E. Palider.

  Amazonki do promowania swojej akcji zachęciły nawet górali z zespołu Hyrni. To właśnie oni, ubrani w stroje regionalne, zdobią plakat ją reklamujący.

  Góralki przygotowały także aż 50 zaproszeń na badania USG dla nauczycielek i starszych pracownic placówek oświatowych. Wśród sponsorów bezpłatnych badań byli: radna powiatu nowotarskiego Grażyna Tylka, Gool Gorce Mateusz Iskrzycki, Allmedica, Podhalańskie Amazonki i Fundacja im. Adama Worwy. Sponsorzy osobiście wręczyli uczniom zaproszenia na badania.

  Co więcej, amazonki, wybiegając niego w przyszłość, ogłosiły podczas spotkania, że w 2018 r. chcą rozdać aż 500 zaproszeń na bezpłatnych badania USG piersi, które ufundowali podhalańscy samorządowcy (m.in. Urząd Miasta w Nowym Targu, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz gminy podhalańskie).

  Ewa Palider przypomniała też, że Sejmik Województwa Małopolskiego ogłosił przyszły rok Rokiem Profilaktyki Raka Piersi. "Jesteśmy przekonani, że ten krok przyczyni się do rozpowszechnienia wiedzy o nowotworach, a przede wszystkim zrodzi impuls do walki z nimi, po to, by przywrócić tysiącom Polek i Polaków zdrowie, nadzieję i radość życia" - czytamy w uzasadnieniu decyzji radnych sejmiku wojewódzkiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół