• facebook
 • rss
 • Trzy warunki bycia sobą

  Monika Łącka Monika Łącka

  dodane 17.10.2017 14:33

  Szkoły noszące imię św. Jana Pawła II z całej Małopolski 17 października wypełniły sanktuarium swojego patrona. Uczniowie i nauczyciele na Białych Morzach prosili o błogosławieństwo w nauce i pracy.

  Witając kilka tysięcy młodych osób w progach domu św. Jana Pawła II, kard. Stanisław Dziwisz przypomniał, że Ojciec Święty często powtarzał, iż młodzież jest jego radością. - A ja dodam: jesteście naszą nadzieją na przyszłość - mówił emerytowany metropolita krakowski. Zaznaczył, że dla szkół imienia największego z Polaków taki patron to zobowiązanie i wzór do naśladowania.

  Z kolei ks. Łukasz Piórkowski podczas kazania tłumaczył uczniom, że warto być kimś, ale tylko w dobrym tego słowa znaczeniu. - Wiele młodych osób chce być kimś, lecz w stylu karaoke, a to zły pomysł. Bądźcie sobą, spełniając trzy warunki. Pierwszy to świadomość, jak należy zachować się w konkretnych sytuacjach, drugi - wybieranie odpowiedniego dla siebie środowiska, a trzecim warunkiem jest nieustanny rozwój - wyjaśniał.

  Przekonywał również, że Jan Paweł II doskonale o tym wszystkim wiedział i od najmłodszych lat chciał być mądry. Otaczał się więc ludźmi, od których mógł czerpać wiedzę. - Jeśli ktoś wybiera kiepskie środowisko i ma ambicje średniaka, niech nie dziwi się, że i życie będzie miał kiepskie. Jeśli jednak chcecie iść wyżej, musicie od siebie wymagać i podnosić sobie poprzeczkę - przekonywał ks. Piórkowski.

  Zachęcał też młodzież, by nie tylko aktualizowała swoje smartfony, ale przede wszystkim serce. Bo do szczęścia wcale nie potrzeba wielkich pieniędzy ani nowych, drogich ubrań, tylko dobrej relacji z Panem Bogiem.

  Po Mszy św., którą śpiewem upiększał zespół Mali Łostowianie, uczniowie wzięli też udział w krótkim koncercie ks. Jakuba Bartczaka, a następnie ks. Jan Kabziński, kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II, zaprosił ich na poczęstunek.

  W pielgrzymce do sanktuarium św. Jana Pawła II przyjechały m.in. szkoły z Radziszowa, Suchej Beskidzkiej, Wadowic, Dobczyc, Zawoi, Kasinki Małej, Myślenic, Chrzanowa, Gaju, Lubnia, Łososiny Dolnej, Łostówki, Michałowic, Łuczyc i Niegowici.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół