Nowy numer 13/2024 Archiwum

Nie tylko książki przejdź do galerii

Na krakowskich Targach Książki prezentują nie tylko rozmaite tomy publikacji. Są również np. coraz popularniejsze gry planszowe.

W zalewie gier internetowych, gry planszowe stanowią pewien oddech, dając możliwość rodzinnego ich uprawiania. Swoją bogatą ofertę prezentuje opolskie wydawnictwo Vertima. - Mamy gry, przy których można posiedzieć zarówno 15 minut jak i dwie godziny. Ciekawym przykładem gry historycznej są np „Magnaci”. Siadając do niej nie potrzeba wiedzy historycznej. To w jej trakcie możemy się czegoś ciekawego o historii dowiedzieć - powiedział przedstawiciel wydawnictwa.

Z ofertą gier zapoznawała się m.in. Anna Szmajdzińska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. - Sprawdzam najciekawsze nowości wśród gier, w które można pograć np z udziałem dużej ilości dzieci. Nasza biblioteka nie udostępnia bowiem wyłącznie książek i czasopism. Dział Arteteka w którym pracuję, gromadzi również i udostępnia gry planszowe - powiedziała bibliotekarka.

Uczennice krakowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 również chodziły po stoiskach targowych w poszukiwaniu nowości. - Kupiłam trzy książki m.in. „Fantastyczne zwierzęta. Jak je znaleźć”. Widziałam jednak znacznie więcej ciekawych wydawnictw np o Puszczy Białowieskiej - powiedziała Lidka. - Bardzo się interesujemy książkami. Zachęcają nas do tego w naszej szkole a ona jest najlepsza! - dodały dwie koleżanki Lidki.

Czego innego szukał na targach Aleksy Pawluczuk z Akademii Sztuk Pięknych. - Ponieważ zajmuję się książką na co dzień od strony typograficznej, więc zwracam uwagę na piękno układu publikacji i doboru czcionek, co przecież nie jest bez znaczenia przy lekturze. Przyszedłem jednak również zobaczyć, czy nie ma jakichś ciekawych książek dla dzieci. Moja wnuczka mieszka w Pekinie. Mówi biegle po chińsku, ale chodzi także do tamtejszej szkoły polskiej i z zapałem czyta również polskie książki - powiedział typograf.

Na stoiskach targowych i w salach konferencyjnych nie brakuje również ciekawych spotkań. W niedzielę 29 października o godz. 13 w sali „Lwów B” odbędzie się spotkanie autorskie z Jędrzejem Majką, znanym podróżnikiem, autorem wielu przewodników i albumów. Tym razem autor zaprezentuje swój album "W poszukiwaniu Arki Przymierza. Etiopia" - fascynująca panoramę chrześcijaństwa etiopskiego. Przy okazji będzie można degustować prawdziwą kawę z Etiopii. - W tej samej serii podróżniczej co „W poszukiwaniu Arki Przymierza” opublikowaliśmy inną bogato ilustrowaną książkę Majki - "Kresy. Śladami bohaterów Trylogii". Oglądając fotografie pełnych kwiatów krajobrazów Baru, Piławiec, Jarmoliniec i Toporowa, trudno uwierzyć, że była to sceneria dramatycznych wydarzeń z XVII wieku - poinformował Andrzej Mardyła, szef wydawnictwa AA. - Wśród naszych nowości warto polecić również 500 stronicowy tom "Co Polskę stanowi. Biografie historyczne" pióra Joanny Wieliczki-Szarkowej. Autorka pokazuje nasze dzieje przez pryzmat wielkich postaci - od Mieszka I po Jana Pawła II - dodał wydawca.

W niedzielę 29 października goście targów będą mogli między godz. 12 a 13 spotkać się w sali „Lwów A” z s. Małgorzatą Chmielewską, prezentującą swą książkę pt. "Odłóż tę książkę i zrób coś dobrego", opublikowaną przez Wydawnictwo WAM.

Szczegółowy program 21. Targów Książki, które odbywają się do niedzieli 29 października włącznie w centrum Expo Kraków (ul. Galicyjska 9), jest dostępny na stronie: www.ksiazka.krakow.pl. Stoiska targowe będą czynne: 28 października - od godz. 10 do 19 i 29 października - od godz. 10 do 17.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy