• facebook
 • rss
 • Jednośladem do Medjugorje

  łk

  dodane 30.10.2017 15:31

  Do 31 października motocykliści mogą się zgłosić na III Pielgrzymkę Motocyklową "Iskra Miłosierdzia", która odbędzie się w dniach 30 czerwca - 7 lipca 2018.

  To już kolejny wyjazd, którego celem jest budowanie wspólnoty i dawanie świadectwa wiary na drogach Europy. Punktem docelowym tym razem będzie Medjugorje - miejsce intensywnego rozwoju kultu maryjnego, skąd nieustannie płynie wezwanie do pokoju na świecie. Wcześniej miłośnicy jednośladów pielgrzymowali do Rzymu i Fatimy. W stolicy Włoch osobiście zaprosili papieża Franciszka do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, a w Portugalii oddali cześć Maryi w 100-lecie fatimskich objawień.

  - Tegoroczna wyprawa do Fatimy była bardzo wyczerpująca. Niektórzy dotarli do Matki Bożej resztkami sił. Uznaliśmy więc, że kolejna trasa musi być krótsza i stąd planujemy wyruszyć do Medjugorje - wyjaśnia Hanna Przegon, zastępca koordynatora rajdu. Jak dodaje ludziom bardzo mocno spodobała się taka forma wędrowania. - Zwłaszcza codzienne Msze św. i odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia, które w trudach trasy stawały się niezwykłym wzmocnieniem na dalszą jazdę - opisuje H. Przegon.

  Podkreśla, że przyszłoroczny rajd będzie jednak miał nową formułę. - Nie chcemy, by była to tylko sama jazda motocyklem, dla przejechania konkretnej liczby kilometrów. Przewidujemy także dni postojowe, podczas których przeprowadzimy akcje ewangelizacyjne - zapowiada.

  - Nasze wędrowanie to dobry moment, by odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie zmierzamy na tym "motorze naszego życia". Jadąc w takim rajdzie człowiek ma bardzo dużo czasu na przemyślenia - z dala od zgiełku i problemów codzienności, w wyjątkowej wspólnocie i bliskości Boga - zachęca do udziału H. Przegon.

  Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.rajd.swm.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół