• facebook
 • rss
 • Grzegorz gra w niebiańskiej drużynie od 9 lat

  jg

  dodane 01.11.2017 10:56

  Jeszcze tylko do północy z 1 na 2 listopada będą przyjmowane zapisy drużyn, które chciałyby wziąć udział w IX Memoriale im. Grzegorza Wesołowskiego - turnieju piłki siatkowej.

  Rozgrywki dla wszystkich chętnych prowadzone będą na halach w Piekielniku, Lipnicy Wielkiej, Załucznem i Jabłonce w czterech kategoriach: chłopcy gimnazjum; dziewczyny gimnazjum; mężczyźni liceum i starsi; kobiety liceum i starsze. Najlepsza drużyna otrzyma puchar metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.

  Memoriał rozpocznie 4 listopada uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Piekielniku o godz. 9. Początek rozgrywek siatkarskich planowany jest na godzinę 11.

  Ponadto w trakcie trwania turnieju organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w akcjach towarzyszących. W tym roku jest to zbiórka krwi prowadzona na hali sportowej w Lipnicy Wielkiej oraz akcja "Misie Ratownisie". Na każdej hali będzie można oddać pluszowego misia, który następnie trafi do jednostek straży pożarnej jako pierwsza pomoc psychologiczna dla najmłodszych ofiar wypadków i innych zdarzeń losowych.

  Grzegorz Wesołowski był animatorem Grup Apostolskich Archidiecezji Krakowskiej. W pamięci wielu osób pozostał jako człowiek o wielkim sercu, gorącym uśmiechu, pełnym radości i apostolskiego zapału.

  Był zawsze uśmiechnięty i ten uśmiech oraz szalone pomysły sprawiały, że zjednywał sobie ludzi, którzy lgnęli do niego zapalani apostolskim entuzjazmem. Widział w swoim życiu cel i sens poświęcania się dla drugiego. Zmarł nagle podczas meczu siatkówki 4 listopada 2008 roku.

  Wśród patronów sportowego wydarzenia jest "Gość Niedzielny".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół