• facebook
 • rss
 • Chcą być jak witraż

  Monika Łącka Monika Łącka

  dodane 05.11.2017 15:28

  W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych parafię Matki Bożej Różańcowej na Piaskach Nowych odwiedziło 35 świętych i błogosławionych. Przebrane za nich dzieci do kościoła weszły w barwnym korowodzie.

  Tuż za dziećmi szli natomiast rodzice niosący relikwiarze, które podczas Mszy św. znajdowały się na ołtarzu i przypominały, że świętość jest na wyciągnięcie ręki, czyli dla każdego z nas.

  Najmłodsi nie mieli co do tego żadnych wątpliwości, bo to, za jakie wielkie postacie Kościoła się przebrały, mówiło samo za siebie. W korowodzie "Naśladujemy świętych" szli bowiem zarówno duchowni (m.in. św. Jan Paweł II, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Andrzej Bobola czy św. Maksymilian Kolbe), żołnierze (św. Florian, św. Joanna d’Arc), królowe i księżniczki (św. Jadwiga Królowa, św. Elżbieta Węgierska, św. Kinga), jak i świeccy - męczennicy (m.in. bł. Karolina Kózkówna, bł. Laura Vicuna, św. Filomena, św. Dorota, św. Barbara) i ci, którzy żyli w niezwykłej przyjaźni z Bogiem (m.in. św. Joanna Beretta-Molla). Nie zabrakło również aniołów i aniołków oraz dzieci, którym objawiła się Matka Boża (św. Franciszek z Fatimy i św. Bernadetta Soubirous).

  Podczas okolicznościowego kazania tak dzieci, jak i dorośli dowiedzieli się, że święty ma swoim życiem przypominać witraż, który lśni tylko w słońcu, a w ciemnościach nie wiadomo, co się na nim znajduje. Jeśli więc człowiek otwiera się na Boga, który jest światłem, wówczas żyje tak, że ludzie patrząc na niego dostrzegają wspaniałość Boga. Warto zatem pozwolić Mu działać w swoim sercu, by nigdy nie dosięgły nas ciemności.

  Po Mszy św. dzieci wzięły też udział w konkursie na najpiękniejsze i najbardziej zbliżone do oryginału (czyli do postaci świętego) przebranie. Wyniki konkursu jury ogłosi za tydzień, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół