• facebook
 • rss
 • Sam wydrukuj kalendarz adwentowy

  mk

  dodane 02.12.2017 11:58

  Ekipa ewangelizacyjnego bloga "Maluczko" zachęca do wspólnego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.

  Ze strony maluczko.com/kalendarz/ można bezpłatnie pobrać przygotowany przez nich kalendarz adwentowy "Uważność, wdzięczność, Ewangelia". Do wyboru są dwie wersje - do druku lub do użytku np. na telefonie komórkowym.

  - To projekt dla wszystkich, którzy chcą, żeby Adwent był dla nich w tym roku czymś więcej niż tylko wypadkową sprzątania, biegania po sklepach w poszukiwaniu prezentów, pieczenia pierniczków i pewnej wszędobylskiej "świątecznej" piosenki - wyjaśnia Marta Łysek. - Adwent to taki specjalny czas w Kościele, w którym Jezus mówi: jestem blisko. Przyjdź. Spędź ze mną trochę czasu. Posłuchaj mojego słowa - dodaje.

  Każda strona kalendarza adwentowego to fragment Ewangelii i krótkie rozważanie. - To bardzo, bardzo krótkie punkty. Tak krótkie, żeby nowa choroba cywilizacyjna - brak czasu - nie stanowiła wymówki. Najdłuższe rozważanie ma pięć zdań - wyjaśnia Marta Łysek. Jest też miejsce na notatki. Zapisywanie Notowanie własnych obserwacji ma być okazją do dziękowania. - Uważność i wdzięczność nie bez powodu pojawiają się w tytule naszego kalendarza. To motywy przewodnie. Chcemy, żeby prowadziły nas przez cały Adwent do lepszej relacji z Panem Bogiem - mówi M. Łysek.

  Zachęca też do odwiedzania bloga "Maluczko" nie tylko w Adwencie. - Wcale nie trzeba dużo, żeby się przybliżać do Pana Boga, żeby budować relację z Nim. Wystarczy troszeczkę, niedużo, maluczko - byle stale. Najlepiej codziennie - tłumaczy współautorka bloga. Codziennie można na nim znaleźć komentarz do Ewangelii z dnia. Jest krótki - zwykle to jedna myśl, na której przeczytanie potrzeba około 90 sekund.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół