• facebook
 • rss
 • Wspomóż bohaterów zza Buga

  łk

  dodane 08.12.2017 11:14

  Trwa 11. edycja akcji "Rodacy - Bohaterom", dzięki której wsparcie otrzymają środowiska kombatanckie na Kresach.

  Inicjatywa koordynowana w Krakowie przez Akademię "Ignatianum" rozpoczęła się 4 grudnia. W pierwszym jej etapie zbierane są artykuły chemii gospodarczej oraz produkty o przedłużonej dacie ważności. Najbardziej potrzebne są m.in. konserwy mięsne i rybne, ryż, mąka, herbata, kawa, słodycze, olej czy też warzywa i owoce w puszkach.

  Jak podkreślają organizatorzy, paczki świąteczne, które zostaną przygotowane z zebranych darów, to dla Polaków na Kresach - około 60 żołnierzy Armii Krajowej i ich rodzin z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rumunii i Mołdawii - coś więcej niż tylko żywność.

  - To dowód pamięci i wdzięczności za ich bezinteresowną walkę o wolność Polski przed laty, podziękowanie za opieką nad polskimi miejscami pamięci, ale także znak, że rodakom w ojczyźnie ich los nie jest obojętny - tłumaczy Tomasz Ubik, przewodniczący samorządu studenckiego "Ignatianum".

  Z kolei Tomasz Konturek, koordynator małopolskiej odsłony akcji, dodaje, żeby nie zapominać o dołączeniu do przekazywanych produktów kartki świątecznej. - Jest to najważniejszy prezent, który trafia do nich wraz z darami - słowa i życzenia pisane z głębi serca. Serdecznie prosimy o wsparcie naszej akcji. Dzięki otwartym sercom mieszkańców Krakowa i Małopolski ostatnio zebraliśmy 5,5 tony żywności - zaznacza.

  Żywność i pieniądze na zakup niezbędnych rzeczy będą zbierane do 15 stycznia. Można je przynosić do gmachu Akademii "Ignatianum" w Krakowie (ul. Kopernika 26, szatnia w podziemiach) od 4 do 22 grudnia, a także od 9 do 15 stycznia w godz. 8-19. Szczegółowe informacje można uzyskać, wysyłając e-mail na adres: rodacy.bohaterom@ignatianum.edu.pl lub pod numerem telefonu: 785 042 119.

  Drugi etap akcji to zbiórka pieniędzy na wsparcie kombatantów i polskich środowisk w zakresie pomocy medycznej i sanatoryjnej, transportu przygotowanych paczek na Kresy oraz renowacji miejsc pamięci. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia "Odra-Niemen". Niezbędne informacje o inicjatywie można odnaleźć na stronach www.rodacybohaterom.pl i www.ignatianum.edu.pl/rodacy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół