• facebook
 • rss
 • "Światło, w którym tkwi tajemnica"

  mk

  dodane 08.12.2017 20:21

  Taki tytuł nosi wystawa ikon Pauliny Krajewskiej, którą do 30 grudnia można oglądać w galerii New Era Art.

  Na niektórych obrazach światła jest jednak jak na lekarstwo. Na dodatek przedstawione - zaczerpnięte z Biblii - sceny są często miniaturowej wielkości.

  Jak wyjaśnia autorka, to wszystko ma motywować do tego, żeby "nie przebiegać między obrazami, ale zatrzymać się, chwileczkę zastanowić", a z drugiej strony "ucieszyć się tym, że Pana Boga można odnaleźć w tym, co małe, nie tylko w tym, co wielkie".

  Ikony Pauliny Krajewskiej po raz pierwszy zostały pokazane szerszej publiczności w czerwcu, podczas wystawy w krakowskim Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły. Dyrektor muzeum ks. Andrzej Nowobilski porównywał je wtedy do średniowiecznych miniatur. - Paulina Krajewska stworzyła własną formę artystycznego obrazu, który powoduje, że nie można przejść obok niego, nie zatrzymując się choćby na moment - mówił.

  To wspólny mianownik także ikon prezentowanych na wystawie "Światło, w którym tkwi tajemnica".

  Paulina Krajewska to malarka urodzona i artystycznie wykształcona w Krakowie - absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych i Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych. Od początku zajmowała się malarstwem oraz ilustracjami. Za grafiki do książki "Opowieści Dengbeżów. Baśnie i bajki kurdyjskie" otrzymała wyróżnienie w konkursie "Książka Roku". Maluje także pejzaże.


  Wystawę "Światło, w którym tkwi tajemnica" można oglądać od 8 do 30 grudnia w galerii New Era Art (Pałac pod Baranami, Rynek Główny 27, wejście od ul. św. Anny). Galeria jest czynna od wtorku do piątku w godz. 13-19, a w soboty w godz. 14-18.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół