• facebook
 • rss
 • Rewolucja na ul. Basztowej

  bg

  dodane 09.12.2017 10:46

  Dzisiaj remontowaną od pół roku ul. Basztową w Krakowie ruszyły pierwsze tramwaje. Skończyły się jedne utrudnienia, zaczną się inne. To kolejny etap rewolucji komunikacyjnej w mieście.

  W ślad za tramwajami w sobotę 16 grudnia pojadą tam autobusy komunikacji miejskiej, a kilka dni później - samochody.

  Basztowa jest częścią jednego z ważnych centrów komunikacyjnych miasta, prowadzi bowiem m.in. w kierunku Dworca Głównego PKP. Jej remont, a właściwie gruntowna przebudowa była związana z unowocześnieniem I obwodnicy Krakowa, okalającej wokół Plant Stare Miasto. - Zmodernizowano nie tylko nawierzchnię, w tym torowiska. Korzystając z okazji, wymieniono także infrastrukturę sieci ciepłowniczej, gazowej i wodociągowej - poinformował Tadeusz Trzmiel, wiceprezydent Krakowa zajmujący się sprawami inwestycyjnymi.

  Zakończenie trwającej od czerwca przebudowy Basztowej i węzłów rozjazdowych na skrzyżowaniach tej ulicy z ul. Długą oraz biegnącymi w pobliżu Dworca Głównego ulicami Lubicz, Pawia i Westerplatte będzie się wiązało z kontynuowaniem rewolucji w centrum Krakowa. Przez wyremontowaną ulicę jedynie tramwaje i autobusy komunikacji miejskiej będą się mogły poruszać w obie strony. Natomiast samochody, co dla wielu kierowców oraz ich pasażerów będzie utrudnieniem, pojadą jedynie w jednym kierunku - od Dworca Głównego w kierunku ul. Dunajewskiego i Piłsudskiego. - To kontynuacja stopniowego wprowadzania od 2015 r. ruchu jednokierunkowego wokół Plant. Dzięki temu pojazdy komunikacji miejskiej będą mogły się poruszać znacznie szybciej - poinformował wiceprezydent Trzmiel.

  Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego dla samochodów na kolejnych odcinkach I obwodnicy jest bardzo prawdopodobne. To jednak melodia dalekiej przyszłości, gdyż wpierw muszą być ukończone remonty oraz modernizacja linii kolejowych i wiaduktów biegnących przez centrum miasta.

  Kontynuacją rewolucji komunikacyjnej w Krakowie będzie wprowadzenie od 8 stycznia przyszłego roku tzw. maksymalizacji kursowania tramwajów na ważnych liniach. Będą jeździły częściej niż do tej pory; niektóre co 7, pozostałe zaś co 15 minut. Umożliwi to szybsze przemieszczanie się przez miasto. Zwiększenie częstotliwości kursowania będzie dotyczyło także autobusów na niektórych liniach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół