• facebook
 • rss
 • Adwentowy opłatek w bursie

  łk

  dodane 13.12.2017 23:44

  W środę wieczorem abp Marek Jędraszewski podzielił się opłatkiem z mieszkankami Bursy im. bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej w Krakowie.

  Na powitanie studentki zaśpiewały pieśń "Archanioł Boży Gabriel", co zwróciło uwagę metropolity. - Zaskoczyłyście mnie tym śpiewem - nie kolędowym, ale adwentowym. Tak powinno być, gdyż nadal jesteśmy w okresie radosnego, adwentowego oczekiwania - powiedział.

  Podkreślił, że spotkanie wybiega jednocześnie do chwili łamania się opłatkiem podczas wieczerzy wigilijnej. - Chrystus stał się dla nas chlebem w Eucharystii, jednocześnie chce, żebyśmy dzielili się chlebem, a nawiązując do słów Brata Alberta - byśmy byli dobrzy jak chleb. To znaczy, by była w nas gotowość ofiary dla bliźniego. Tego wam z całego serca życzę - mówił abp Jędraszewski.

  Przywołał także "Pieśń o Bogu ukrytym" Karola Wojtyły i jego słowa o tym, że potrzeba, by ludzie mieli w sobie dobroć chleba oraz świadomość, że czasem trzeba obumrzeć, aby wydać plon obfity - podobnie, jak ziarnko pszenicy.

  Studentki ofiarowały abp. Jędraszewskiemu drobny upominek oraz życzyły mu Bożego błogosławieństwa i tego, by jego posługa "była przepełniona radością i uśmiechem". Jak podkreśliła jedna z prowadzących bursę - s. Petronela Czapiewska - spotkanie z pasterzem diecezji było wielkim zaszczytem. - Nasz metropolita był tu pierwszy raz. Cieszymy się, że miałyśmy okazję powiedzieć mu w formie życzeń to wszystko, co było w naszych sercach - powiedziała.

  Prowadzona przez sercanki bursa znajduje się przy pl. gen. Sikorskiego 13 w Krakowie. Od prawie 25 lat w każdym roku akademickim mieszka tu ok. 80 studentek. Obecnie trwa remont generalny budynku, który można wesprzeć poprzez stronę internetową: 123456serc.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół