• facebook
 • rss
 • Abyśmy byli ludźmi Bożego upodobania

  łk

  dodane 17.12.2017 18:25

  W ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem abp Marek Jędraszewski wraz z włodarzami Krakowa złożył mieszkańcom Krakowa świąteczne życzenia.

  Podczas spotkania na Rynku Głównym metropolita krakowski zachęcił, aby ostatni tydzień przed świętami upłynął zgromadzonym na przygotowaniu się do świąt poprzez coraz większą miłość okazywaną sobie nawzajem.

  - Trzeba, aby wszędzie, gdzie pojawią się ludzie wierzący odczuwalna była wielka dobroć, a zwłaszcza pochylenie się nad tymi, którzy potrzebują naszej miłości i naszego wsparcia. Przygotujmy swoje wnętrza tak, by móc radośnie śpiewać z aniołami betlejemskimi: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom Bożego upodobania” - mówił.

  Życzył również wielkiej pomyślności i wszelkiego dobra w nadchodzącym Nowym Roku. - Najbardziej wszystkim życzę, byśmy byli ludźmi Bożego upodobania, a przez to także ludźmi dobrej woli - podkreślił.

  Z kolei prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, życzył zebranym, aby czas świąt był czasem ciepła i spokoju, spędzonym w miłej, przyjaznej i rodzinnej atmosferze. - Wszystkiego najlepszego, wesołych i wspaniałych świąt - wtórował mu Bogusław Kośmider z Rady Miasta.

  Życzenia złożyły również kwiaciarki krakowskie. - Zdrowego Nowego Roku, żebyśmy dożyli następnego i szczęśliwego oraz żeby ten czas był dla nas lepszy, niż ten mijający rok - powiedziały.

  Po życzeniach abp Jędraszewski poświęcił opłatki, a następnie - wspólnie z przedstawicielami władz miasta oraz obecnym na opłatku kard. Stanisławem Dziwiszem - podzielił się nim z mieszkańcami Krakowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół