• facebook
 • rss
 • Pokazał romantyczną naturę

  Monika Łącka Monika Łącka

  dodane 18.12.2017 23:20

  Alessandro Safina, charyzmatyczny pop opera tenor, po raz pierwszy przyjechał do Polski - 18 grudnia wystąpił w ICE Kraków. Koncertem zachwycił publiczność.

  Podczas ponaddwugodzinnego koncertu ten pochodzący z Toskanii artysta dotrzymał obietnicy, jaką dał przed przyjazdem do naszego kraju. Za pośrednictwem macrokoncert.pl zapewniał bowiem, że pod Wawelem zaprezentuje wszystkie swoje muzyczne pasje i niezwykle romantyczną naturę. I rzeczywiście - A. Safina odkrył przed słuchaczami ogromną skalę swojego głosu i zabrał ich w piękną muzyczną podróż po urokliwej Italii i... swoim życiu.

  A. Safina zaśpiewał bowiem zarówno swoje największe przeboje (m.in. "Incanto" czy "Luna"), jak i mniej znane w Polsce utwory, którymi również podbił serca słuchaczy. Niektóre z nich należą do klasyki włoskiej piosenki, a inne opowiadają o ważnych dla artysty wydarzeniach (np. o narodzinach jego pierwszego dziecka).

  Na bis zaśpiewał z kolei - w niepowtarzalny sposób - amerykański szlagier, czyli "I’m Dreaming of a White Christmas", i życzył obecnym w ICE Kraków dobrych świąt Bożego Narodzenia. Zapewnił również, że jeszcze kiedyś wróci do naszego miasta.

  Artyście przez cały czas towarzyszyła orkiestra symfoniczna. Warto dodać, że A. Safina w muzycznym świecie zasłynął, gdy zrewolucjonizował operę, wplatając do tradycyjnych utworów inne gatunki (pop i rock). Ciekawostką jest natomiast, że Alessandro miał zaledwie 9 lat, gdy zainteresował się operą, i szybko okazało się, że ma wielki talent. Mając 12 lat, A. Safina zaczął uczyć się w Akademii Muzycznej, a w wieku 17 poszedł do słynnego Conservatorio di Musica Luigi Cherubini we Florencji. W 1989 r. zdobył pierwszą nagrodę w Concorso Lirico Internazionale w Mantui, poświęconym włoskiej sopranistce Katii Ricciarelli. To właśnie ta nagroda dała początek genialnej karierze artysty.

  W latach 90. XX w. twórczość Alessandra zwróciła uwagę sławnego włoskiego pianisty i kompozytora Romana Musumarry. Wspólnie zaczęli nagrywać, zaczynając od piosenki "La sete di vivere", próbując spełnić marzenia A. Safiny o stworzeniu nowego gatunku muzycznego, jakim jest muzyka popoperowa. Efektem końcowym był debiutancki album Alessandra "Insieme a Te", wydany w 1999 r. Z biegiem czasu został on wydany aż w 30 krajach świata, zdobywając liczne nagrody i statusy złotych i platynowych płyt.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół