• facebook
 • rss
 • Przygotujcie dla Jezusa czyste serca

  Monika Łącka Monika Łącka

  dodane 19.12.2017 13:54

  Pałac Arcybiskupów Krakowskich 19 grudnia od rana rozbrzmiewał kolędami. Abp. Marka Jędraszewskiego odwiedzili uczniowie katolickich szkół z Krakowa, Skawiny i Wieliczki.

  W sali okna papieskiego zjawiło się 150 uczniów ze szkół prowadzonych przez różne zgromadzenia zakonne (m.in. urszulanki, prezentki, augustianki, nazaretanki, pijarów, franciszkanów, pallotynów, jezuitów), ale również przez fundacje (Sternik, Radosna Nowina), Caritas Archidiecezji Krakowskiej i inne instytucje. Wszystkie dzieci chciały złożyć metropolicie życzenia świąteczne i prosić go o błogosławieństwo na nowy 2018 rok.

  Arcybiskup, dziękując im za to spotkanie, życzył pięknego przygotowania się do Bożego Narodzenia w ostatnich dniach Adwentu i zachęcał do udziału w Roratach, by razem z Matką Najświętszą oczekiwać przyjścia Pana Jezusa.

  - Życzę wam również pięknych świąt, pełnych radości - począwszy od wigilii, od łamania opłatkiem. Przekażcie ode mnie waszym rodzicom i rodzeństwu najlepsze życzenia - błogosławionych przez Pana Boga świąt. Życzę również wspaniałego nowego roku, w którym będziecie mogli powiedzieć, że był udany, bo otrzymaliście piękne świadectwa - mówił abp Jędraszewski.

  Po życzeniach przyszedł z kolei czas na spontaniczną rozmowę - m.in. o potrawach wigilijnych i o tym, co dzieje się po kolacji, czyli o przyjściu Aniołka.

  - W Krakowie przychodzi Aniołek, a w Poznaniu Gwiazdor. To taki podział kompetencji. Aniołki nie są w stanie wszystkich objąć swoją obecnością i prezentami, Gwiazdor też - i stąd taki podział. Ale najważniejsze, że przychodzą. Życzę wam więc, żeby aniołki przyszły i żeby coś pod choinką się znalazło. Ale przede wszystkim starajcie się zrobić prezent Panu Jezusowi i przygotować Mu czyste serce - zachęcał dzieci metropolita, zapraszając je również do udziału w obchodach święta Objawienia Pańskiego, czyli w Orszaku Trzech Króli.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół