• facebook
 • rss
 • Abp Jędraszewski: budujcie błogosławiony krąg prawdy

  Łukasz Kaczyński

  dodane 23.12.2017 09:37

  Do przekazywania dobrych informacji i szacunku dla ich odbiorców zachęcał dziennikarzy 22 grudnia wieczorem metropolita krakowski.

  Spotkanie opłatkowe przedstawiciele świata mediów rozpoczęli od złożenia życzeń gospodarzowi, w których życzyli mu sił do prowadzenia archidiecezji wbrew wszelkim przeciwnościom. - Życzymy pokoju serca, siły, wytrwałości, uśmiechu i cierpliwości - powiedziała w ich imieniu Małgorzata Pabis, dziennikarka i rzecznik Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

  Arcybiskup w swoich życzeniach nawiązał natomiast do Ewangelii św. Łukasza, opisującej zwiastowania i narodziny Jezusa. Wskazał, że wieści, które otrzymali Maryja i pastuszkowie mogły budzić lęk, jednak zauważył, że zawsze towarzyszyły im słowa uspokojenia ze strony anioła.

  W tym kontekście uwrażliwił on zebranych, aby w świecie przepełnionym wiadomościami budzącymi lęk, starali się przekazywać same dobre informacje. - Dobre to znaczy najpierw prawdziwe i rzetelne, a po wtóre - z troską o to, żeby uszanować odbiorcę, jeśli wiadomości nie są dobre - powiedział.

  Jak zaznaczył dziennikarze mogą przyczynić się do budowania nowej jakości życia społecznego. - Życzę państwu, abyście budowali wokół siebie błogosławiony krąg prawdy i szacunku. Niech wasza służba słowu i prawdzie będzie przede wszystkim posługą społeczeństwu - mówił.

  Metropolita zachęcił także zgromadzonych, aby mądrze mówili o ważnych wydarzeniach nadchodzącego Nowego Roku - beatyfikacji służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej, 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. - Budujcie wokół nich atmosferę nie tylko zainteresowania, ale i szczególnego szacunku do wartości związanych z Bożym orędziem, z Kościołem i z naszą ojczyzną - doradził.

  Hierarcha życzył wszystkim, aby święta upłynęły w atmosferze wyrażanej kolędami i pastorałkami. - Niech otacza państwa dobroć serca i chęć bycia razem wokół narodzonego Jezusa, Maryi i Józefa. Jestem pewny, że przebywanie razem z nimi przyniesie szczęście, radość i pokój - powiedział abp Jędraszewski.

  Po życzeniach metropolita poświęcił opłatki, którymi podzielił się z przybyłymi. Spotkaniu towarzyszył radosny śpiew kolędowy oraz słodki poczęstunek przygotowany przez dziennikarzy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół