• facebook
 • rss
 • Boże Narodzenie na Skalnym Podhalu

  jg

  dodane 25.12.2017 14:07

  Pod Tatrami czas świąteczny mija bardzo spokojnie. Pod Giewontem Boże Narodzenie spędza już wielu gości, którzy zostaną tam na sylwestra.

  - Święta pod Tatrami mijają bardzo spokojnie. Dla mieszkańców i licznych turystów przygotowaliśmy kilka atrakcji. Chcielibyśmy zaprosić wszystkich na nasz kolejny IX Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze, ześ się, Jezu, pod Giewontem zrodziył" - zaprasza Anna Karpiel-Semberecka z zakopiańskiego magistratu.

  Już w drugi dzień świąt, czyli 26 grudnia, w ramach festiwalu w samo południe w sanktuarium Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy odbędą się jasełka w wykonaniu zespołu Mały Giewont. Zaś po Mszy św. o godz. 18 w kościele ojców jezuitów na Górce zaplanowano koncert "Kie łowiecek pilnowali" w wykonaniu zespołu Mała Armia Janosika.

  Kolejna odsłona festiwalu już 5 stycznia. W "Księżówce" o godz. 17 będzie Msza św., a po niej koncert "Swingowa kolęda pod Tatrami" w wykonaniu Hani Malaciny-Karpiel i zespołu Holeviaters. W ramach festiwalu 6 stycznia zaplanowano Pokłon Trzech Króli. Początek o godz. 11 Mszą św. w sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach. W samo południe odbędzie się przemarsz z udziałem zespołów regionalnych, a także Mędrców ze Wschodu, w których role wcielają się aktorzy Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, i wspólne kolędowanie przy góralskiej szopce przy Starym Kościółku na Pęksowym Brzyzku. Na 6 stycznia zaplanowano także w drewnianej świątyni na Harendzie kolędowanie z bp. Andrzejem Długoszem.

  Ciekawie zapowiada się również koncert kolęd Edyty Geppert, który odbędzie się 9 stycznia w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego przy ul. Krupówki 41. Pod Giewontem zaplanowano także na sobotę 13 stycznia koncert kolęd w wykonaniu Megitzy (kościół na Harendzie).

  Nie można też przegapić świetnie zapowiadającego się koncertu, który odbędzie się 21 stycznia w kościele oo. jezuitów na Górce. Przed publicznością wystąpią Włodek Pawlik i Ewa Uryga z programem "Jazzu Malusieńki". W tym samym dniu, ale w kościele Świętego Krzyża, zaplanowano koncert kolęd rodziny Pospieszalskich.

  Festiwal zakończy się koncertem Hanki Rybki w piątek 2 lutego w sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół