• facebook
 • rss
 • Sylwester bez barier

  Łukasz Kaczyński

  dodane 01.01.2018 18:09

  Już po raz drugi kilkadziesiąt potrzebujących osób z Krakowa radośnie witało Nowy Rok na "Sylwestrze z Ubogimi".

  Wydarzenie odbyło się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 72 Zgromadzenia Sióstr Augustianek, a rozpoczęło się niezwykle efektownie - polonezem, który poprowadzili doświadczeni wodzireje, animujący zabawę przez całą noc.

  Na bezdomnych i ubogich czekały też stoły z pysznymi potrawami. Nie zabrakło również strawy duchowej, gdyż potrzebujący wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystii.

  - Bardzo cieszę się, że mogę tu być. Straciłem dom i teraz błąkam się po Krakowie. Ten czas tutaj to chwila wytchnienia i może okazja do tego, by znaleźć jakiś sposób na wyjście z tej trudnej sytuacji. Ale to także możliwość, by w większym gronie, mimo wszystko z nadzieją przywitać Nowy Rok - powiedział pan Paweł.

  Wolontariusze wspomagający organizację sylwestrowej zabawy przyznawali, że także dla nich jest to wyjątkowy wieczór. - Czasem pierwszy kontakt jest trudny, ale wystarczy chwila, by nabrać wzajemnego zaufania. Widzimy, że przychodzące do nas osoby nie szukają zabawy, ale właśnie uwagi i chętnie otwierają się przed tymi, którzy chcą choć przez chwilę pochylić się nad ich losem - opisała Paulina.

  Taki też właśnie był główny zamiar organizatorów. - Wiedzieliśmy, że kilka godzin zabawy nie zmieni życia codziennego naszych gości. Ale chcieliśmy przyjąć ich i pobyć z nimi w radości i szacunku. Myślę, że dzisiejszej nocy udało się przełamać bariery, które oddzielają na co dzień bezdomnych i ubogich od społeczeństwa - zauważa Magdalena Chyłka, koordynatorka wydarzenia.

  Jak podkreśla, podobnie jak w ubiegłym roku wielką radość sprawiły potrzebującym paczki, które otrzymali na zakończenie spotkania. Znalazły się w nich m.in. ciepłe skarpety, czapki, termosy, słodycze.

  - Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli - zarówno tym, którzy wsparli nas finansowo, jak i tym, którzy w ciągu ostatnich dni przynosili gotowe posiłki oraz tym, których dary znalazły się w podarunkach dla ubogich i bezdomnych. To dzięki nim spotkanie sylwestrowe mogło się odbyć i udało się tak znakomicie - mówi M. Chyłka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół