• facebook
 • rss
 • Najwyższe miejsce zbiórki WOŚP

  jg

  dodane 12.01.2018 17:32

  Kasprowy Wierch to najwyżej położone miejsce w Polsce, w którym odbędzie się zbiórka w ramach tegorocznego 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy będzie można spotkać w budynku stacji kolei, w wagonikach, a nawet na stoku!

  To już kolejny rok, w którym PKL współpracuje z WOŚP. Pieniądze zebrane podczas tegorocznego 26. finału zostaną przeznaczone na wsparcie dla noworodków, m.in. poszerzenie dostępności inkubatorów w szpitalach.

  - Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogło zabraknąć na Kasprowym Wierchu! Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tej bardzo ważnej inicjatywie. Oprócz zbiórki prowadzonej przez wolontariuszy w naszym ośrodku, przekazaliśmy na licytację pamiątkowy i historyczny fragment liny nośnej eksploatowanej na górnym odcinku kolei Kasprowy Wierch od 1969 roku do maja 2007 oraz sezonowy skipass na Kasprowy Wierch. To nasza symboliczna cegiełka i wsparcie dla działań WOŚP - mówi Łukasz Chmielowski z zarządu PKL.

  Link do licytacji przedmiotów zostanie opublikowany na fanpage'u PKL Kasprowy Wierch na Facebooku w niedzielę 14 stycznia.

  Na Kasprowym Wierchu jako wolontariusze WOŚP zbiórkę środków prowadzić będą znani narciarze - Andrzej Bargiel oraz Andrzej Osuchowski, a także dwóch pracowników PKL – Andrzej Moskal i Kajetan Morawski.

  - Kasprowy Wierch to fantastyczne miejsce. Przyjeżdżający tam narciarze tworzą wielką rodzinę. Cieszę się, że oprócz sportowych inicjatyw angażujemy się także w tak ważne działania charytatywne - mówi Andrzej Bargiel, polski narciarz wysokogórski, biegacz górski i himalaista.

  Zbiórka na Kasprowym Wierchu będzie trwała w niedzielę 14 stycznia w godzinach kursowania kolei (8:00–16:00).

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół