• facebook
 • rss
 • W niedzielę Msze św. za uchodźców i wygnańców

  mk /KAI

  dodane 13.01.2018 15:26

  W Krakowie zostaną one odprawione m.in. w katedrze wawelskiej, bazylice Mariackiej, kościołach dominikanów, jezuitów i franciszkanów.

  W drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego - w tym roku to 14 stycznia - Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Towarzyszy mu zachęta do odprawienia Mszy św. w intencji uchodźców i wygnańców. 

  W katedrze na Wawelu Msza św. według formularza za uchodźców odprawiona zostanie o godz. 10, a w bazylice Mariackiej będzie on używany podczas wszystkich Mszy św. Do inicjatywy przyłączają się również inne parafie archidiecezji - np. parafia św. Jana Kantego w Krakowie (Msza św. o godz. 17) czy parafia Matki Bożej Królowej Polski w Rzozowie (o godz. 11.30).

  W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Mszę św. za uchodźców i wygnańców odprawi w Godzinie Miłosierdzia (godz. 15), zaraz po koronce, ks. Franciszek Ślusarczyk, rektor sanktuarium. Na Białych Morzach, w sanktuarium św. Jana Pawła II, modlitwa w intencji uchodźców i migrantów odbywać się będzie podczas wszystkich Mszy św., a w szczególności podczas Mszy św. dla rodzin z dziećmi o godz. 11.

  Według formularza za uchodźców i wygnańców niedzielne Msze św. będą także odprawiane w krakowskich klasztorach - u dominikanów (o 10.30), jezuitów (kościół św. Barbary, 9.30), franciszkanów (bazylika przy ul. Franciszkańskiej, godz. 19).

  Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski Mszę św. w według formularza "Mszy za uchodźców i wygnańców" odprawi dla duszpasterstwa rodzin o godz. 10 w Wyższym Seminarium Duchownym.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół