Polska wersja utworu "Rinascerò, Rinascerai". Z Krakowem i Tatrami w tle

Dużą rolę w powstaniu teledysku odegrali lekarze pracujący w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim.

Ksiądz Piotr Wiśniowski, dyrektor EWTN Polska, wspomina, że teledysk do włoskiej piosenki "Rinascerò, Rinescerai" zobaczył w dniu jego premiery, czyli 27 marca, a już dzień później pomyślał, że przecież można zrobić polską wersję tego utworu. Prace ruszyły 30 marca i trwały 3 tygodnie. Najpierw powstała ścieżka dźwiękowa, później - wideo.

- W teledysku, obok Wrocławia i Jasnej Góry, można też zobaczyć Krościenko nad Dunajcem (gdzie znajduje się centrala Ruchu Światło-Życie), Kraków (Rynek Główny, Wawel, sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach) oraz Tatry - opowiada ks. Piotr Wiśniowski. - Kraków odegrał w tym projekcie jeszcze większą rolę - wszyscy lekarze, których widzimy w teledysku, pracują w Szpitalu Uniwersyteckim, m.in. na oddziale zakaźnym, kardiologicznym i chirurgicznym.

To jeszcze nie wszystko. Logo projektu, które można zobaczyć na stronie www.odrodzimysie.pl, napisane jest (niejako z zaświatów)... ręką św. Jana Pawła II. A konkretnie - charakterem pisma papieża Polaka. Nieprzypadkowo. Wszak obchodzimy właśnie 100. rocznicę jego urodzin.

Premiera polskiego teledysku "Odrodzimy się" odbyła się 19 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Cover bardzo podoba się autorowi wersji oryginalnej, pochodzącemu z Bergamo muzykowi Roby’emu Facchinettiemu. "Drodzy polscy przyjaciele! Chcę wam podziękować za przepiękną wersję utworu »Rinascerò, rinescerai«. Bardzo bym chciał, żeby to przesłanie dotknęło serca każdego z was. Specjalnie dziękuję przyjaciołom z EWTN za to, co robią i jeszcze zrobią dla naszego utworu" - mówi w nagraniu zamieszczonym na stronie www.odrodzimysie.pl R. Facchinetti.

Polska wersja utworu "Rinascerò, Rinascerai". Z Krakowem i Tatrami w tle   Projekt ma zjednoczyć całą Polskę. Swoje zdjęcie z napisem "Odrodzimy się" może więc wysłać każdy. EWTN Polska

Utwór, który stworzył wraz ze swoim przyjacielem Stefanem D’Orazio, szybko stał się hymnem niosącym nadzieję całej Italii udręczonej walką z koronawirusem.

- Z ziemi włoskiej do Polski przybył ów Duch Nadziei, który buntuje się w naszych sercach na widok ogólnoświatowego strachu i niepewności jutra, a zwłaszcza wszechobecnego widma choroby, a nawet śmierci. Duch Nadziei woła te same słowa ustami wszystkich stanów, mieszkańców kraju nad Wisłą, śpiewających w jedności z walczącymi z koronawirusem w Bergamo i na świecie: #Odrodzimy się, tzn. wygramy walkę, znajdziemy rozwiązania, wyciągniemy wnioski, będziemy razem współpracować i budować lepsze jutro - tłumaczy ks. Wiśniowski. - Jako Boży szaleńcy z EWTN Polska zaprosiliśmy do współpracy przyjaciół z Laboratorium Śpiewu i Mowy. Tak powstały tekst zainspirowany włoskim oryginałem oraz ścieżka dźwiękowa emanująca pięknem różnorodności, dojrzałych głosów artystów. W międzyczasie udało się nawiązać kontakt z autorami teledysku z Bergamo i uzgodnić wszystkie szczegóły możliwości legalnego opublikowania polskiego coveru - opowiada dyrektor EWTN Polska.

Projekt wesprzeć może każdy, i to na dwa sposoby. Wszyscy jesteśmy bowiem zaproszeni do udostępniania nagrania i wysyłania swoich zdjęć z napisem #Odrodzimy się. W ten sposób powstanie niezwykłą galeria fotografii. Cały czas trwa również zbiórka publiczna na respiratory dla zakażonych koronawirusem, sprzęt medyczny i ochronny dla szpitali. Szczegóły na www.odrodzimysie.pl.

#ODRODZIMYSIE / POLSKA ŚPIEWA / EWTN Polska
EWTN Polska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..