Około 700 czynnych uczestników i 20 tysięcy widzów, którzy w ciągu dwóch dni odwiedzili przygotowane obozowiska i przyglądali się historycznym inscenizacjom. Dobiegła końca 7. edycja „Pól Chwały”.
W tym roku, oprócz prezentacji rozmaitych gier fabularnych, bitewnych i planszowych, obozów wojskowych od czasów Cesarstwa Rzymskiego po XXI wiek oraz historycznych rekonstrukcji epizodów bitewnych, na odwiedzających Niepołomice czekały dwie nowe atrakcje. Przygotowano makietę bitwy pod Borodino z roku 1812 – na planszy o powierzchni 10 metrów kwadratowych odwzorowano teren, w którym rozegrało się starcie i rozstawiono trzy tysiące figurek żołnierzy. Zorganizowano również, w tym roku po raz pierwszy, konferencję naukową będącą merytorycznym uzupełnieniem całego wydarzenia.
- Nieustanny rozwój „Pól Chwały” jest możliwy przede wszystkim dlatego, że organizuje je grupa, do której ciągle dołączają kolejne osoby – mówi dr Robert Kowalski, jeden z organizatorów imprezy. – Każdy wnosi swoją pasję i nowe, kapitalne pomysły – podkreśla.
Pytany o kolejną edycję Otwartych Spotkań Wargamingowych, zdradza, że będą one w jakiś sposób związane z przypadającą w przyszłym roku 150. rocznicą powstania styczniowego: – Zawsze staramy się szukać takich nawiązań. W tym roku była to Druga Wojna Polska, czyli moskiewska wyprawa Napoleona. Stąd pomysł na makietę starcia pod Borodino, w którym polskie oddziały miały do odegrania ważną rolę.