GN 30/2021 Archiwum

Dziękczynienie i modlitwa za Ojca Świętego

W dniu abdykacji Benedykta XVI odbędą się specjalne nabożeństwa i zabrzmią dzwony.

„Niech wyrazem naszej wdzięczności za jego bogaty pontyfikat będzie w tym dniu nabożeństwo w godzinach wieczornych” - czytamy w komunikacie kard. Stanisława Dziwisza. Metropolita krakowski zachęca w nim do modlitwy za Ojca Świętego 28 lutego oraz w pierwszą niedzielę marca.

W czwartkowy wieczór w wielu kościołach odbywać się będą Eucharystie i nabożeństwa dziękczynne za posługę papieża. Szczególnie uroczysty charakter będzie mieć modlitwa w kolegiacie Św. Anny, na którą zaprasza Duszpasterstwo Akademickie. "Powierzać będziemy Bogu również cały Kościół, prosząc o światło Ducha Świętego dla kardynałów, którzy będą wybierać kolejnego następcę św. Piotra" – pisał ks. Dariusz Talik, duszpasterz akademicki, zapraszając na Eucharystię, której przewodniczył będzie bp Grzegorz Ryś. Msza św. rozpocznie się o godz. 19.30.

O godz. 20.00 we wszystkich kościołach archidiecezji zabrzmią dzwony. Będzie wśród nich także wawelski "Zygmunt".

Kardynał w swoim liście poprosił także o modlitwę w intencji konklawe: „Prośmy, aby Duch Święty wskazał tego, który by odważnie i roztropnie prowadził Kościół w dzisiejszych trudnych czasach.” - pisał.

Zarówno na dzień zakończenia pontyfikatu Benedykta XVI, jak i na dni konklawe, podczas którego kardynałowie wybiorą jego następcę, Komisja Liturgiczna Archidiecezji Krakowskiej przygotowała specjalne teksty modlitw i formularze Mszy św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama