Nowy numer 24/2018 Archiwum

Piłkarskie zmagania ministrantów i lektorów

Finał Diecezjalny Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej rozgrywany był w dwóch halach sportowych. Wzięły w nim udział 24 drużyny.

Młodzi sportowcy rywalizowali w hali sportowej przy Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach oraz w hali przy Gimnazjum im. św. Jana Kantego w Liszkach.

W rozgrywkach odbywających się pod patronatem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisz wzięły udział 24 drużyny ministranckie i lektorskie, wyłonione w turniejach rejonowych. Zmierzyły się one w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa (rocznik 2000 i młodsi), gimnazjum (roczniki 1997–1999) i szkoła ponadgimnazjalna (roczniki 1993–1996).

Zwycięzcy finału diecezjalnego w poszczególnych kategoriach będą reprezentować archidiecezję krakowską na Mistrzostwach Polski Służby Liturgicznej w Radomiu 1 i 2 maja.

Głównym organizatorem wydarzenia było Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej. W eliminacjach do Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej wzięły udział w sumie 472 drużyny z 235 parafii. Począwszy od etapu dekanalnego w turnieju zagrało około 3700 ministrantów i lektorów. W organizację eliminacji na etapie dekanalnym, rejonowym i diecezjalnym zaangażowało się ponad 50 księży oraz kilkaset osób świeckich.

Poniżej zamieszczamy kompletną tabelę wyników turnieju.


Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Szkoła podstawowa

1. Parafia św. Brata Alberta w Krakowie
2. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Janowicach
3. Parafia Wniebowzięcia NMP w Brodach 

Gimnazjum

1. Parafia Niepokalanego Serca NMP w Strumianach
2. Parafia św. Brata Alberta w Myślenicach
3. Parafia bł. Jana Pawła II w Podsarniu-Harkabuzie

Szkoła ponadgimnazjalna

1. Parafia Wszystkich Świętych w Zakliczynie
2. Parafia NMP Matki Kościoła w Rdzawce
3. Parafia NSPJ w Sułkowicach

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma