Nowy numer 42/2019 Archiwum

Spróbuj się wyciszyć

W parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej odbył się Wieczór z Medytacją Chrześcijańską. W Krakowie działa kilka wspólnot, które regularnie medytują.

Zazwyczaj medytacja kojarzy się z buddyzmem, hinduizmem lub islamem. Wiele osób nie wie, że jest praktykowana także przez chrześcijan. Pierwsze Centrum Medytacji Chrześcijańskiej zostało założone w 1975 r. w Londynie, przez o. Johna Maina. Rozpoczętą przez niego pracę kontynuuje Światowa Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej (WCCM), uznana kanonicznie w 2007 r. To ekumeniczna organizacja działająca w stu krajach. Na jej czele stoi obecnie o. Laurence Freeman OSB.

Medytacji trzeba się nauczyć. Każdy, kto przybył w ubiegłą środę na spotkanie do parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej, otrzymał dokładne zalecenia: „Wybierz miejsce ciche i spokojne. Usiądź wygodnie na krześle, stołku lub poduszce medytacyjnej. Wyprostuj kręgosłup. Przymknij lekko oczy. Siedź tak nieruchomo, jak to tylko możliwe. Oddychaj naturalnie i spokojnie. Pozostań w stanie koncentracji i relaksu. Powoli, wewnętrznie, zacznij powtarzać proste słowa modlitwy”. Zgodnie z nauką o. Johna Maina, powinno się medytować rano i wieczorem, po dwadzieścia minut.

Podczas Wieczoru z Medytacją Chrześcijańską można było usłyszeć przesłanie bp. Grzegorza Rysia, a także wypowiedzi o. Włodzimierza Zatorskiego OSB, podprzeora opactwa w Tyńcu, Maksymiliana Kapalskiego, krajowego koordynatora oblatów WCCM, czy Wojtka Karczmarzyka, oblata WCCM. Spotkanie zakończyło się wspólną dziesięciominutową medytacją i udzieleniem odpowiedzi na pytania nurtujące wiernych.

W Krakowie działa kilka wspólnot, które regularnie medytują, m.in. przy kościele pw. Matki Bożej Różańcowej, Klubie Inteligencji Katolickiej czy Parafii Bożego Ciała i Bazylice Bożego Ciała Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL