Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nowy rektor dominikańskiego Kolegium

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne Polskiej Prowincji Dominikanów z siedzibą w Krakowie jest Wyższym Seminarium Duchownym prowadzonym przez Polską Prowincję Ojców Dominikanów.

Ojciec Paweł Klimczak OP został nowym rektorem Kolegium Filozoficzno-Teologicznego dominikanów w Krakowie. Zastąpił na tym stanowisku o. Michała Palucha OP.
O zmianach w kierownictwie dominikańskiego seminarium duchownego poinformowano na stronach internetowych Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Polskiej Prowincji Dominikanów. Zwalniający stanowisko o. Michał Paluch OP ma intensywniej poświęcić się pracy naukowo-badawczej.

O. Paweł Klimczak OP ma 38 lat i pochodzi z Rzeszowa. W 1994 r. wstąpił do nowicjatu dominikanów w Poznaniu, a w 2001 r. przyjął święcenia kapłańskie. Do 2012 r. przebywał w klasztorze Saint-Hyacinthe we Fryburgu Szwajcarskim, gdzie przygotował licencjat a potem doktorat z teologii dogmatycznej. Pracował też jako duszpasterz akademicki na Uniwersytecie Fryburskim oraz magister studentatu Szwajcarskiej Prowincji Dominikanów we Fryburgu. Po powrocie do Polski został mianowany submagistrem braci studentów, a później również subprzeorem krakowskiego klasztoru. W ubiegłym roku akademickim wykładał w Kolegium chrystologię i eschatologię. W tym roku będzie miał wykłady z mariologii i teologii fundamentalnej.

Kolegium Filozoficzno-Teologiczne Polskiej Prowincji Dominikanów z siedzibą w Krakowie jest Wyższym Seminarium Duchownym prowadzonym przez Polską Prowincję Ojców Dominikanów. Na mocy umowy miedzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Konferencją Episkopatu Polski w sprawie statusu prawnego szkół wyższych zakładanych i prowadzonych przez Kościół Katolicki Kolegium ma status „kościelnej szkoły wyższej”.

Kolegium działa na podstawie umowy o współpracy naukowej z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Absolwenci Kolegium mogą uzyskać tytuł magistra teologii nadany przez Radę Wydziału Teologicznego UPJPII w Krakowie. Umowa o współpracy naukowej z Wydziałem Teologicznym UPJPII została odnowiona na okres 10 lat dnia 7 marca 2012 r.


 

« 1 »

Zobacz także

 • KL
  07.09.2013 09:52
  Po co ta informacja !!! Kogo interesują Dominikanie !!! To z ich szeregów wyszedł Bartoś - ulubieniec mediów liberalno-lewackich !!!
 • malamut
  07.09.2013 14:45
  nienawiść to marny pokarm dla duszy.
  doceń 0
 • wierny
  08.09.2013 11:16
  Jeszcze się nie dorobili możliwości uzyskiwania u siebie stopnia magistra. Ale wszystko przed nimi. Co prawda krótko, ale może szkoła przetrwa? Moim zdaniem mają cztery lata na poprawę, a później to kary zapowiadane w Medjugorje i koniec(?) szkoły. Ale może szkoła przetrwa, kto wie, niezbadane są wyroki Pana.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma