Nowy numer 20/2019 Archiwum

O. Posacki otrzymał zakaz wypowiedzi w mediach

Jezuicka kuria w Krakowie potwierdziła informację, że znany teolog i demonolog o. Aleksander Posacki SI otrzymał od o. Wojciecha Ziółka, przełożonego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego, zakaz publicznego sprawowania funkcji kapłańskich, wypowiadania się w mediach i działalności rekolekcyjno-duszpasterskiej.

"Zakaz ten ma mu dać czas na refleksję co do stylu jego życia zakonnego oraz wierności w przestrzeganiu reguł i ślubów w Towarzystwie Jezusowym" - poinformowała KAI jezuicka Kuria.

O. Posacki SJ ma 56 lat, to znawca demonologii, historii filozofii, nowych ruchów religijnych, sekt oraz problematyki okultyzmu i ezoteryki. Posiada własną stronę internetową www.aleksanderposacki.pl

Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1987. Studiował w Krakowie, Warszawie i Rzymie. Na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim uzyskał stopień doktora filozofii na podstawie pracy L'esperienza tragica come iniziazione: Lev Šestov. W 2010 uzyskał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim stopień doktora habilitowanego nauk teologicznych (z zakresu teologii duchowości).

Do września br. był profesorem na Wydziale Filozoficznym (Instytut Kulturoznawstwa) Akademii "Ignatianum" w Krakowie. Jest członkiem zwyczajnym Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości.

Współpracuje z Radiem Maryja, Telewizją Trwam i "Naszym Dziennikiem". Jest autorem wielu książek poświęconych teologii duchowości, w tym szczególnie zagrożeniom duchowym opisanym z perspektywy katolickiej.

« 1 »

Zobacz także

 • Zasłona Magda
  16.01.2014 19:20
  jestem przekonana o tym, że ks. Posadzki
  jest jedyną osobą o tak szczegółowej wiedzy
  kompetentną na świecie 0
  na ten temat, a to kole w oczy tzw. nieświęte oficjum czyli ludzi z tego świata
  - jego misja polega na przestrzeganiu całego świata
  -kompletnie nie zgadzam się z zakazami zakonnymi co do sprawowania sakramentów
  - chociaż was jezuici lubię to w jego obronie
  stanę murem
  -może to wy zastanówcie się nad waszym życiem,
  -czy wasze nie pasuje do jego świętości, jeśli tak to co was tak różni
  - Jezus nie może uzdrowić ludzi bo" na świnie
  znów mu nie pozwolono, aby posłał tam demona"

  doceń 0
 • komes
  31.03.2014 17:37
  Jak to mozliwe aby daki dobry czlowiek dostal zakaz odprawiania mszy Sw?.od dawna mowi sie ze zakon Jezuitow jest najbardziej spenetrowanym zakonem przez masonow i kardynalow bezboznikow z watykanu.Dlaczego niepszeszkadzalo Jezuitom placenie geremkowi i wspolpraca z nim -ktory niszczyl kosciol i polske bez litosci a w wywiadzie dla h kral mowil ze nawet Bogu ublizal!!!!!Dlaczeko nie przeszkadzalo im wpsplporaca z inna komunistkom nazwiska niepomne--a takiego dobrego czlowieka zaatakowali.Dlaczego ks Rydzyk go nie broni?????tyle wspanialych audycji w R Marja-i artykolow w naszym dzienniku-chodzby-o
  -anzelmie grynie,haloowen,harm poterze,carlu gustawie jangu---sa to dzioela o niebywalym znaqczeniu dla NASZEJ wiedzy-a artykol o "pladze pozytywnego myslenia"--
  Wzywam ks Rydzyka aby stanal meznie za tym dobrym czlowiekiem!!!!!!!!!!!!!Modlmy sie za niego!
 • irena
  26.11.2014 08:39
  O Posacki ma rację.Zagrożenia duchowe są na kazdym kroku.Weszła książka do języka polskiego chyba do kl 6 szk podst gdzie są zaklęcia i teksty okultystyczne.Półki w sklepach są przeładowane wizerunkiem niewinnego kotka hello kity..Kto jest świadomy zagrożeń unika zła,a jeszcze jak przekazuje swoją wiedzę to już jest oszołomem,czy nie tak?
 • JAWA
  23.01.2016 12:29
  Posacki raz oskarżył Benedyktynów Tynieckich o szamanizm i musiał przepraszać http://ekai.pl/wydarzenia/x18562/oswiadczenie-benedyktynow-z-tynca-ws-artykulu-naszego-dziennika/
  doceń 10

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL