Nowy numer 03/2020 Archiwum

O. Posacki otrzymał zakaz wypowiedzi w mediach

Jezuicka kuria w Krakowie potwierdziła informację, że znany teolog i demonolog o. Aleksander Posacki SI otrzymał od o. Wojciecha Ziółka, przełożonego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego, zakaz publicznego sprawowania funkcji kapłańskich, wypowiadania się w mediach i działalności rekolekcyjno-duszpasterskiej.

"Zakaz ten ma mu dać czas na refleksję co do stylu jego życia zakonnego oraz wierności w przestrzeganiu reguł i ślubów w Towarzystwie Jezusowym" - poinformowała KAI jezuicka Kuria.

O. Posacki SJ ma 56 lat, to znawca demonologii, historii filozofii, nowych ruchów religijnych, sekt oraz problematyki okultyzmu i ezoteryki. Posiada własną stronę internetową www.aleksanderposacki.pl

Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1987. Studiował w Krakowie, Warszawie i Rzymie. Na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim uzyskał stopień doktora filozofii na podstawie pracy L'esperienza tragica come iniziazione: Lev Šestov. W 2010 uzyskał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim stopień doktora habilitowanego nauk teologicznych (z zakresu teologii duchowości).

Do września br. był profesorem na Wydziale Filozoficznym (Instytut Kulturoznawstwa) Akademii "Ignatianum" w Krakowie. Jest członkiem zwyczajnym Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości.

Współpracuje z Radiem Maryja, Telewizją Trwam i "Naszym Dziennikiem". Jest autorem wielu książek poświęconych teologii duchowości, w tym szczególnie zagrożeniom duchowym opisanym z perspektywy katolickiej.

« 1 »
 • JAWA
  23.01.2016 12:29
  Posacki raz oskarżył Benedyktynów Tynieckich o szamanizm i musiał przepraszać http://ekai.pl/wydarzenia/x18562/oswiadczenie-benedyktynow-z-tynca-ws-artykulu-naszego-dziennika/
  doceń 11
 • nonsibi
  13.06.2019 23:08
  Jak to możliwe, że ks. Posacki otrzymuje zakaz wypowiedzi a ks. Kramer, który ciągle wypala z jakąś "rewelacją" robi co chce?
  doceń 5
 • nonsibi
  13.06.2019 23:10
  Na przykład takie rewelacje wypisuje ks. Kramer
  doceń 2
 • nonsibi
  13.06.2019 23:10
  https://www.pch24.pl/liberalny-jezuita-znowu-szokuje--grzegorz-kramer-tym-razem-pochwalil-samobojstwo,55761,i.html

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama