Krakowski

Bruce Clewett

Urodzony w 1953 r., osobiście spotkał Jezusa w "Ruchu Jezusa" w końcu lat 60. ub. w. Uczestniczył w charyzmatycznej ekumenicznej grupie młodzieżowej. W latach 70. ks. F. Blachnicki zaprosił go do posługi liderom Ruchu Światło-Życie.

Po kilku latach w 1971 roku część grupy podjęła 3-miesięczny wyjazd misyjny do Anglii. Podczas tego wyjazdu spotkał się z Lorenem Cunninghamem, który właśnie zakładał ruch pod nazwą Młodzież z Misją (YWAM) i dołączył do rodzącego się ruchu, który w tamtym czasie liczył zaledwie 25 stałych pracowników. Obecnie misja ta liczy 18 000 stałych pracowników niemal we wszystkich krajach świata. Co roku przez formację misji przechodzi ponad 30 000 młodych. Od czasu założenia misji szacuje się, że przez ich formację przeszły ponad 3 mln ludzi. Misja koncentruje się przede wszystkim na ewangelizacji, dziełach miłosierdzia i szkoleniu liderów.

Początkiem formacji Bruce'a Clewetta w Młodzieży z Misją było 14-miesięczne szkolenie w Szwajcarii, połączone z wyjazdem z pomocą kościołom w Niemczech. W następstwie tego pracował on do 1978 roku na rzecz kościołów w Niemczech, prowadząc pracę wśród młodzieży i przewodząc zespołom misyjnym przybywającym z innych krajów.

W 1978 roku przeniósł się do Austrii i rozpoczął budowanie bazy misji w Austrii. Jej tworzenie oznaczało posługiwanie grupom katolików. Rozpoczął się proces przygotowywania programów ewangelizacyjnych i szkoleń, które miałyby służyć najpierw katolikom austriackim, a następnie w innych częściach świata.

Pod koniec lat 70. ub. w. był zaproszony przez ks. Franciszka Blachnickiego do posługi liderom Ruchu Światło-Życie. Zaproszenie to przerodziło się w dalszą współpracę uwieńczoną wspólnie organizowaną szkołą ewangelizacji - Szkoła Animatorów Diakonii (SAD).

Początkowy sceptycyzm, zarówno po stronie austriackiej hierarchii, jak i austriackich wspólnot ewangelicznych, ustał, gdy pojawiły się owoce pracy bazy. YWAM Austria jest obecnie członkiem diecezjalnych grup odnowy.

Z inspiracji Bruc'ea Clewetta i YWAM Austria powstało doświadczenie Austriackiego Okrągłego Stołu (ciała ekumenicznego kościołów i wspólnot chrześcijańskich, które nie uczestniczy w oficjalnym dialogu ekumenicznym), inicjatywy inspirującej młodych ludzi do ewangelizacji pod nazwą RELaY oraz European Network of Communities (ENC), zrzeszających 65 wspólnot (w większości katolickich) w Europie, w tym również z Polski. Bruce Clewett jest również inicjatorem posługi pod nazwą Kerygma, angażującej liderów Młodzieży z Misją (YWAM) w posługę światu katolickiemu.

Posługa Bruce'a Clewetta zyskała uznanie kard. Schönborna i jest on częstym mówcą podczas spotkań katolickich, a także członkiem zespołu przygotowującego 8-tygodniowy program szkoleniowy dla liderów katolickiej młodzieży pod nazwą "Pójdź za mną".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Dzień po dniu

Czwartek, 14 Listopada 2013 3884 dni temu

07:00 CCC Dzień 1: Całą Ewangelię

Piątek, 15 Listopada 2013 3883 dni temu

07:00 CCC Dzień 2: Całe Ciało Chrystusa

Sobota, 16 Listopada 2013 3882 dni temu

07:00 CCC Dzień 3: Całemu światu

Najnowszy numer

GN 26/2024

30 czerwca 2024

ks. Adam Pawlaszczyk ks. Adam Pawlaszczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wicedyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1.02.2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.

Piotr łączy

Po raz kolejny mi się to przytrafiło za sprawą polskiego internetu. Po raz kolejny przez kilka sekund wahałem się, czy aby na pewno nie przeoczyłem ważnego dokumentu watykańskiego. Któregoś ranka, czytając tłusty tytuł na jednym z największych polskich informacyjnych portali, oniemiałem.

Więcej w Artykuł

Tylko w Gościu

Pobieranie... Pobieranie...