Krakowski

dr Andrzej Sionek

Ur. w 1953 roku w Krakowie, fizyk, biblista, mąż, ojciec. Dyrektor Katolickiego Stowarzyszenia "En Christo – Katolicy w służbie ewangelizacji, odnowy życia i jedności chrześcijan", prowadzi centrum formacyjne i dom spotkań w Lanckoronie.

Członek Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, stały współpracownik Międzywydziałowego Instytutu Ekumenii i Dialogu przy Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.

Po zakończeniu studiów fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie podjął studia teologiczne na KUL, zakończone w 1983 roku obroną pracy "Mówienie językami w tradycji Pawłowej. Studium egzegetyczno­‑teologiczne", pisanej pod kierunkiem ks. prof. Józefa Kudasiewicza. Po zakończeniu studiów licencjackich w Instytucie Nauk Biblijnych KUL udał się na stypendium naukowe do Edynburga. Po powrocie z wyjazdów naukowych do Tübingen, Heidelbergu, Örebro i Rzymu w 2001 roku obronił pracę doktorską "Posługa słowa we wspólnocie korynckiej (1 Kor 12-14). Studium egzegetyczno-teologiczne".

W latach 1967-1992 był związany z Ruchem Światło-Życie, szczególnie w wymiarze odnowy biblijnej, charyzmatycznej, ewangelizacyjnej i wspólnotowej. Od 1972 roku zaangażował się szczególnie w odnowie charyzmatycznej, prowadził pierwsze seminaria odnowy życia w Duchu Świętym w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Lublinie. Od 1981 roku był stałym współpracownikiem ks. Franciszka Blachnickiego, w latach 1982-1992 był współodpowiedzialny za Centralną Diakonię Modlitwy (CDM) i Centralną Diakonię Ewangelizacji (CDE), współzałożyciel i lider wspólnoty Effatha w Lublinie.

W latach 1988-1992 podejmował liczne podróże, uczestnicząc w kongresach ewangeli­zacyjnych w różnych miastach Europy i świata (m.in. Rzym, Londyn, Bruksela, Kolmarden, Manila [Filipiny], Surabaia [Indonezja]), gdzie mógł poznać życie wspólnot Kościoła i ruchów odnowy. Był organizatorem Forum Nowej Ewangelizacji przed światowym Dniem Młodych w Częstochowie z udziałem 16 SNE z całej Europy.

Od 1989 roku Andrzej Sionek jest członkiem Stowarzyszenia Koordynatorów Szkół Ewangelizacji (ACCSE/2000) w ramach inicjatywy pod nazwą Ewangelizacja 2000. Jest również założycielem (w 1993 roku) Szkoły Ewangelizacji i Życia Chrześcijańskiego działającej następnie w ramach Katolickiego Stowarzyszenia pod nazwą "En Christo - Katolicy w służbie ewangelizacji, odnowy życia i jedności chrześcijan". W latach 1993-1998 szkoła zajmowała się przede wszystkim pracą misyjną, przychodząc z pomocą odradzającym się Kościołom na Łotwie, Litwie, Ukrainie, Słowacji i w Czechach. W latach 2002-2012 skoncentrował się na pracy centrum formacyjnego w domu spotkań w Lanckoronie, wraz z zespołem służąc formacją i inspiracją ruchom, wspólnotom i stowarzyszeniom. Od 2012 roku uczestniczy w pracach Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji pod kierownictwem bp. Grzegorza Rysia.

Żonaty z Sanitą, posiadają dwoje dzieci, wspólnie podejmują działalność ewangelizacyjną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Dzień po dniu

Czwartek, 14 Listopada 2013 3904 dni temu

07:00 CCC Dzień 1: Całą Ewangelię

Piątek, 15 Listopada 2013 3903 dni temu

07:00 CCC Dzień 2: Całe Ciało Chrystusa

Sobota, 16 Listopada 2013 3902 dni temu

07:00 CCC Dzień 3: Całemu światu

Najnowszy numer

GN 29/2024

21 lipca 2024

ks. Adam Pawlaszczyk ks. Adam Pawlaszczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wicedyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1.02.2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.

Czy potrzeba nowego Blachnickiego?

Przyznam, wzruszył mnie czytelnik, pan Władysław z Warszawy, który po moim ostatnim felietonie wstępnym jął mnie pocieszać: „50 lat temu opowiadano, że bogaci Amerykanie, czasem tzw. nuworysze, działają według schematu. Udają się do psychoanalityka, ten po ich zbadaniu przygotowuje listę książek, które powinny znajdować się w ich domowych bibliotekach. Następnie udają się do firmy, która według owej listy przygotowuje ściankę (drzwiczki) do baru, może grzbiety namalować czy wyrzeźbić i pewnie musi dostać zezwolenie od wydawców ze względu na prawa autorskie… Jak widać, proceder nie jest nowy”.

Więcej w Artykuł

Tylko w Gościu

Pobieranie... Pobieranie...