Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Skrzydła nadziei dla dobroczyńców

Stowarzyszenie „Budujemy nadzieję” uhonorowało kilkadziesiąt osób w szczególny sposób zaangażowanych w pomoc dzieciom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Wyróżnienia zostały przyznane w trzech kategoriach: Partner Nadziei, Skrzydła Nadziei i Wolontariusz Nadziei.

Wśród laureatów pierwszej z nich znaleźli się ci, którzy w różny sposób pomagali w realizacji projektów Stowarzyszenia „Budujemy Nadzieję” - umożliwiali transport dzieci z okazji okolicznościowych imprez, współorganizowali Mikołajki i akcje „Anioł w Krakowie.

Nagrodzeni zostali więc m.in. ks. Andrzej Jeleń, katecheta w I Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie (za nieustanne wspieranie pomysłów stowarzyszenia, promocję, umożliwienie kontaktów z dyrekcją liceum i werbowanie wolontariuszy), Adam Najder - burmistrz Skawiny, Paweł Kulewski i Tomasz Godlewski (właściciele firmy Corvado Skuteczna Reklama), Tomasz Kupiec (właściciel firmy TransBus Skawina), firma Elikard M, kawiarnia Cztery Pory Roku w Skawinie, hotel Praha Brillant Rosom, Krakowska Manufaktura Czekolady, zespół „Pancakes” i Nadia Mahamdi z krakowskiego oddziału Maltańskiej Służby Medycznej.

Skrzydła Nadziei otrzymali ci, którzy od początku istnienia stowarzyszenia umożliwiali jego rozwój i dzięki swojej pomocy sprawiali, że kolejne akcje charytatywne nabierały coraz większego rozmachu.

Nagrodzeni w tej kategorii to restauracja Mięta Resto Bar oraz Robert Jastrzębski, właściciel Pracowni Cukierniczej (za goszczenie małych podopiecznych stowarzyszenia i pyszne posiłki dla nich), s. Liliana Jamka, Kino Paradoks, Wydawnictwo Znak i Centrum Młodzieży im. H. Jordana.

- Szczególne wyróżnienie zostało przyznane osobie, bez której nie moglibyśmy działać. Komuś, kto od samego początku wspierał nas finansowo, pomagał w każdy możliwy sposób, fundował wyjazdy zagraniczne dzieciom, które nigdy wcześniej nie wyjeżdżały poza rodzinną Skawinę. To Marcin Szklarski, prezes Biura Podróży Orlando Travel. Od dłuższego czasu bardzo ciężko chorował, ale do ostatniej chwili wierzyliśmy, że podczas Gali Budowniczych Nadziei również będzie z nami. Niestety, zmarł dwa dni temu - mówi Norbert Pachel, prezes Stowarzyszenia „Budujemy Nadzieję”.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma