Od 25 do 26 stycznia potrwa 23. Myślenicki Festiwal Pieśni Chóralnej.
Jak co roku, pod koniec stycznia do miasta położonego nad Rabą znów przyjadą chóry i zespoły z Polski i (po raz pierwszy) z zagranicy (ze Słowacji, Chorwacji i Ukrainy), by zaprezentować swoje umiejętności i zmierzyć się w 5 kategoriach: chóry mieszane a cappella, chóry jednorodne a cappella, chóry dziecięce a cappella, zespoły kameralne a cappella oraz chóry z towarzyszeniem instrumentu lub zespołu instrumentalnego.
– Festiwal jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń artystycznych zespołów i dyrygentów, do zaprezentowania ich dokonań szerokiej publiczności oraz do jeszcze większego ożywienia kulturalnej aktywności miast, z których pochodzą chóry biorące udział w festiwalu – mówi Zbigniew Morawski, kierownik artystyczny Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, zaangażowany w organizację tej imprezy niemal od samego jej początku.
Co najważniejsze, oprócz występu na scenie Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, wszystkie chóry zaprezentują się także szerszej publiczności, uświetniając swoim śpiewem niedzielne Msze św. w kościołach Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (ul. Piotra Skargi), św. Brata Alberta (os. 1000-lecia), św. Franciszka z Asyżu (na Zarabiu) i św. Jakuba (pełny wykaz godzin Mszy św. można znaleźć na: www.mokis.myslenice.pl).
Festiwal od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem – do tej pory wzięło w nim udział ponad 650 chórów liczących razem ok. 18,5 tys. wykonawców. Honorowy patronat nad imprezą każdego roku obejmuje kard. Stanisław Dziwisz. Patronat medialny – m.in. „Gość Niedzielny”.