Kandydatom do Europarlamentu z pierwszych miejsc największych partii zadaliśmy dwa pytania dotyczące ich światopoglądu.
Mieszkańcy diecezji krakowskiej, kieleckiej, a także części tarnowskiej, sandomierskiej, radomskiej, sosnowieckiej, bielsko-żywieckiej i dwóch dekanatów diecezji rzeszowskiej pójdą do urn okręgu wyborczego nr 10. Obejmuje on obszar województw małopolskiego i świętokrzyskiego. Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Krakowie.
Na liście wyborczej okręgu nr 10 znajdą się nazwiska przedstawicieli komitetów wyborczych Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, Wyborców Ruchu Narodowego, SLD–UP, PiS, Europy Plus Twojego Ruchu, Polski Razem Jarosława Gowina, Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikkego, PO, PSL oraz Demokracji Bezpośredniej.
Kandydatom z pierwszych miejsc największych partii zadaliśmy dwa krótkie pytania dotyczące ich światopoglądu. Róża Thun zaznaczyła, że „na takie pytania nie da się jednoznacznie odpowiedzieć TAK lub NIE”. Odpowiedzi pozostałych kandydatów przedstawia tabelka.
Spośród pytanych kandydatów tylko Róża Thun nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi Studio GN Głosowanie w eurowyborach odbędzie się w niedzielę 25 maja. Komisje wyborcze będą otwarte od godz. 7 do 21. Mieszkańcy Krakowa jednocześnie będą głosować w referendum lokalnym, podczas którego odpowiedzą na cztery pytania:
Czy jest Pani/Pan za zorganizowaniem i przeprowadzeniem przez Kraków Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku?
Czy jest Pani/Pan za budową metra w Krakowie?
Czy jest Pani/Pan za stworzeniem w Krakowie systemu monitoringu wizyjnego, którego celem byłaby poprawa bezpieczeństwa w Mieście?
Czy zdaniem Pani/Pana w Krakowie powinno się budować więcej ścieżek rowerowych? Czy jest Pani/Pan za budową metra w Krakowie?