Na Rynku Głównym odbył się pokaz średniowiecznej włoskiej musztry paradnej. Kilkudziesięciu chorążych maszerowało z chorągwiami wojskowymi przy dźwiękach bębnów i trąb.
Pod wieżą Ratuszową dali pokaz swych umiejętności. Widowisko łączyło rekonstrukcję dawnej włoskiej musztry paradnej, w której dużą rolę odgrywały chorągwie, z elementami artystycznymi. Chorążowie w barwnych strojach nie tylko machali flagami, dali też pokaz żonglerki i szermierki przy użyciu chorągwi
Chorążowie tworzą liczące już blisko pół wieku bractwo „Sbandieratori di Arezzo”.
Pokazy swych umiejętności prezentują m. in. w trakcie odbywającej się co roku w czerwcu i we wrześniu na Piazza Grande w Arezzo, rekonstrukcji historycznej średniowiecznych walk Toskańczyków z Saracenami.
Każda z historycznych dzielnic miasta wystawia poczet żołnierzy, którzy potykają się potem z kukłą Saracena zwaną Buratto.
Toskańczycy dają również pokazy chorągwianej musztry w trakcie rozmaitych ważnych wydarzeń m. in. spotkań z papieżami oraz igrzysk olimpijskich. W sumie wystąpili już 1700 razy na 5 kontynentach.
Arezzo jest miastem toskańskim o dawnych tradycjach historycznych. W bazylice św. Franciszka zachowały się freski, których autorem jest Piero della Francesca, słynny malarz włoski z XV w.
W XI wieku działał tutaj błog. Gwidon z Arezzo, benedyktyn, znany teoretyk muzyki kościelnej.
Co roku w Arezzo odbywa się międzynarodowy konkurs chóralny jego imienia. Biorą w nim udział m. in. chóry z Małopolski.
Miastem bliźniaczym toskańskiego miasta jest w Polsce Oświęcim.