Jesteście przedłużeniem apostolatu świętych – s. Faustyny i Jana Pawła II – mówił do apostołów XXI wieku z całego świata kard. Stanisław Dziwisz.
Około 150 osób z pięciu kontynentów, reprezentujących 14 krajów świata (m.in. USA, Australię, Francję, Niemcy, Włochy, Argentynę, Rumunię), gościło w Krakowie od 3 do 5 października. Uczestniczyli w odbywającym się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach IV Międzynarodowym Kongresie Apostołów Bożego Miłosierdzia.
Przez trzy dni wspólnie modlili się, zgłębiali nauczanie Kościoła katolickiego na temat Miłosierdzia Bożego, słuchali interesujących wykładów i dyskutowali. Przy okazji wymieniali się doświadczeniami oraz pomysłami na to, jak mówić współczesnemu światu o nieskończonym miłosierdziu Boga oraz jak każdego dnia, na miarę swoich możliwości, być świadkiem tego miłosierdzia. – Jestem tu, by jeszcze więcej dowiedzieć się o św. s. Faustynie. Bardzo ceniłam też papieża Jana Pawła II. We wspólnocie, do której należę, modlimy się koronką, która przemieniła moje życie. Czytamy też „Dzienniczek” i pomagamy innym ludziom – zarówno materialnie, jak i duchowo, tym, którzy nie spotkali jeszcze Jezusa. Uczymy się być miłosiernymi – mówi Marie Daniela Comboigo, która do Krakowa przyjechała z Burkina Faso (Afryka Zachodnia). Marie Daniela od urodzenia była muzułmanką. Dziś zarówno ona, jak i wszyscy w jej rodzinie są już ochrzczeni i głoszą innym Jezusa. Na zakończenie kongresu jego uczestnicy otrzymali błogosławieństwo od krakowskich biskupów, a przedstawiciele pięciu narodowości odebrali od kard. Stanisława Dziwisza ogień miłosierdzia oraz egzemplarze „Dzienniczka” św. s. Faustyny wydane w ich ojczystych językach. – Te świece są symbolem ognia miłości Jezusa Miłosiernego. Nieście tę iskrę miłosierdzia na cały świat, rozpalajcie ludzi miłością do Chrystusa i zachęcajcie do nawrócenia oraz przebaczenia. Kongresy Miłosierdzia odbywają się w wielu krajach, ale to właśnie tu jest źródło, z którego woda życia tryska na cały świat. Tu trzeba powracać i dziękować Bogu za dar Miłosierdzia oraz za dar apostołów głoszących to wspaniałe orędzie – mówił kard. Dziwisz. Relacje i galerie na: krakow.gosc.pl
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się