Nowy numer 38/2021 Archiwum

Kraków wieczny i zwyczajny

Blisko 500 fotografii znalazło się w albumie Adama Bujaka "Tysiącletni Kraków". Na Targach Książki będzie szansa na zdobycie autografu autora.

Album opublikowało krakowskie wydawnictwo "Biały Kruk". Zdjęcia w albumie mogą być zaskoczeniem nawet dla osób znających dobrze Kraków. Znany fotografik starał się bowiem pokazywać podwawelski gród w niezwykłych ujęciach i nietypowym oświetleniu.

- Starałem się pokazać to, co w Krakowie wieczne i to, co zwyczajne, codzienne. Pokazałem miejsca i ludzi. Patrzyłem na moje ukochane miasto rodzinne o różnych porach dnia i nocy. Czasem wstawałem o świcie, by zobaczyć rodzący się w mieście dzień. Zwracałem uwagę na kolor nieba i kształt chmur - opowiada Adam Bujak.

Autor "Tysiącletniego Krakowa" będzie się codziennie spotykał z czytelnikami w trakcie trwających od 23 do 26 października 18. Targów Książki w Krakowie. Wszystkie spotkania zaplanowano na stoisku targowym "Białego Kruka" (D84), w centrum EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9): w czwartek 23 października od godz. 11 do 12, w piątek 24 października od godz. 16 do 18, w sobotę 25 października od godz. 15 do 18 i w niedzielę 26 października od 14 do 17.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama