Krakowski

Internetowe wyszukiwarki grobów

Dzięki elektronicznym lokalizatorom, można wyszukać miejsca pochówków na cmentarzach krakowskich. Osoby nie mające dostępu do komputera, mogą zasięgnąć informacji w kancelariach cmentarnych.

Od kilku lat w internecie działa wyszukiwarka grobów na krakowskich cmentarzach komunalnych.

Na stronie: www.rakowice.eu, uruchomionej przez Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie, można odnaleźć miejsca pochówku na cmentarzach w Batowicach, Bronowicach, Grębałowie, Kobierzynie-Lubostroniu, Mydlnikach, Podgórzu, Prokocimiu, Pychowicach, na Rakowicach i Woli Duchackiej oraz przy ul. Czerwone Maki.

Do wyszukiwarki wpisuje się imię i nazwisko zmarłego, datę pochówku w przedziale do 20 lat oraz zaznacza płeć.

Po odnalezieniu, wyświetla się imię i nazwisko zmarłego, data pochówku, cmentarz, kwatera i rząd, gdzie znajduje się grób.

Wszystkie nowe pochówki wpisywane są od razu do systemu komputerowego wyszukiwarki. W przypadku cmentarza Rakowickiego, stare pochówki są wpisywane do systemu sukcesywnie, więc nie wszystkie będą w nim od razu dostępne.

Działa również wyszukiwarka grobów na cmentarzu Salwatorskim, który jest cmentarzem parafialnym parafii Najświętszego Salwatora.

Pod adresem: www.polski-cmentarz.pl/krakowsalwator można znaleźć nie tylko lokalizację nagrobka, lecz także jego fotografię.

1 listopada wyszukiwanie internetowe może być utrudnione ze względu na wielką liczbę internautów próbujących odszukać groby bliskich.

« 1 »
  • Gość
    07.06.2017 19:35
    ta dziadowska wyszukiwarka grobow od dawna nie pracuje .Wstyd
    doceń 6
  • ela
    06.04.2018 12:09
    Ta wyszukiwarka nic nie znajduje a i w obsłudze tez dziwnie działa. Kiedy Krakow doczeka się należytej wyszukiwarki???
    doceń 4
  • Cyganowski
    01.02.2020 12:20
    Moja siostra leży od 1975 roku na cmentarzu rakowickim w grobie rodzinnym ale wyszukiwarka jej nie widzi. Nawiasem mówiąc w grobowcu leżą cztery osoby, wyszukiwarka nie znajduje żadnej. Lata pochówku 1907, 1919, 1944 i 1975. PORAŻKA
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

GN 29/2024

21 lipca 2024

ks. Adam Pawlaszczyk ks. Adam Pawlaszczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wicedyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1.02.2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.

Czy potrzeba nowego Blachnickiego?

Przyznam, wzruszył mnie czytelnik, pan Władysław z Warszawy, który po moim ostatnim felietonie wstępnym jął mnie pocieszać: „50 lat temu opowiadano, że bogaci Amerykanie, czasem tzw. nuworysze, działają według schematu. Udają się do psychoanalityka, ten po ich zbadaniu przygotowuje listę książek, które powinny znajdować się w ich domowych bibliotekach. Następnie udają się do firmy, która według owej listy przygotowuje ściankę (drzwiczki) do baru, może grzbiety namalować czy wyrzeźbić i pewnie musi dostać zezwolenie od wydawców ze względu na prawa autorskie… Jak widać, proceder nie jest nowy”.

Więcej w Artykuł

Tylko w Gościu