Nowy numer 37/2021 Archiwum

Internetowe wyszukiwarki grobów

Dzięki elektronicznym lokalizatorom, można wyszukać miejsca pochówków na cmentarzach krakowskich. Osoby nie mające dostępu do komputera, mogą zasięgnąć informacji w kancelariach cmentarnych.

Od kilku lat w internecie działa wyszukiwarka grobów na krakowskich cmentarzach komunalnych.

Na stronie: www.rakowice.eu, uruchomionej przez Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie, można odnaleźć miejsca pochówku na cmentarzach w Batowicach, Bronowicach, Grębałowie, Kobierzynie-Lubostroniu, Mydlnikach, Podgórzu, Prokocimiu, Pychowicach, na Rakowicach i Woli Duchackiej oraz przy ul. Czerwone Maki.

Do wyszukiwarki wpisuje się imię i nazwisko zmarłego, datę pochówku w przedziale do 20 lat oraz zaznacza płeć.

Po odnalezieniu, wyświetla się imię i nazwisko zmarłego, data pochówku, cmentarz, kwatera i rząd, gdzie znajduje się grób.

Wszystkie nowe pochówki wpisywane są od razu do systemu komputerowego wyszukiwarki. W przypadku cmentarza Rakowickiego, stare pochówki są wpisywane do systemu sukcesywnie, więc nie wszystkie będą w nim od razu dostępne.

Działa również wyszukiwarka grobów na cmentarzu Salwatorskim, który jest cmentarzem parafialnym parafii Najświętszego Salwatora.

Pod adresem: www.polski-cmentarz.pl/krakowsalwator można znaleźć nie tylko lokalizację nagrobka, lecz także jego fotografię.

1 listopada wyszukiwanie internetowe może być utrudnione ze względu na wielką liczbę internautów próbujących odszukać groby bliskich.

« 1 »
 • Gość
  07.06.2017 19:35
  ta dziadowska wyszukiwarka grobow od dawna nie pracuje .Wstyd
  doceń 5
 • ela
  06.04.2018 12:09
  Ta wyszukiwarka nic nie znajduje a i w obsłudze tez dziwnie działa. Kiedy Krakow doczeka się należytej wyszukiwarki???
  doceń 4
 • Cyganowski
  01.02.2020 12:20
  Moja siostra leży od 1975 roku na cmentarzu rakowickim w grobie rodzinnym ale wyszukiwarka jej nie widzi. Nawiasem mówiąc w grobowcu leżą cztery osoby, wyszukiwarka nie znajduje żadnej. Lata pochówku 1907, 1919, 1944 i 1975. PORAŻKA
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

Nowy numer 37/2021

19 września 2021

Patologie

Świat w klatce, kontrowersyjne gale. Przesuwanie granic patologii – wielki tytuł opatrujący tekst na stronie internetowej polskatimes.pl brzmi złowieszczo. I trudno się dziwić, skoro opisywane w tekście zjawisko faktycznie świadczy o degradacji mediów i ich odbiorców.

Więcej w Artykuł

Tylko w Gościu