Na wniosek ministra obrony narodowej Prezydent RP awansował Jana Klisia, który 27 października 2014 roku ukończył 100 lat, na stopień podporucznika.
Akt nominacji na oficera wręczył 13 stycznia płk. Janusz Kurzyna, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie .
W uroczystości wzięła udział także najbliższa rodzina ppor. Jana Klisia - córka Krystyna Kutznar, syn Lubomir i wnuczek, a także starosta krakowski Józef Krzyworzeka oraz personel Prywatnego Domu Pomocy Społecznej, w którym dziś przebywa jubilat.
Obecny był także 90-letni płk. Julian Zięba, szef Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, którego aktywnym do niedawna członkiem był Jan Kliś.
Awansowany żołnierz urodził się 27 października 1914 roku w Wołkowie (powiat tarnopolski). Dzieciństwo i lata młodości spędził we Lwowie i z tym miastem, jak podkreśla, łączy go duży sentyment. W 1938 roku został powołany do służby wojskowej w 17 Pułku Piechoty w Rzeszowie. Otrzymał przydział do 2 Kompanii Ciężkich Karabinów.
Naukę w szkolę podoficerskiej przerwał wybuch wojny światowej. W czasie kampanii wrześniowej, walcząc w szeregach pułku, dostał się do niewoli niemieckiej.
W maju 1941 roku został zwolniony z obozu jenieckiego i powrócił do Lwowa. Ochotniczo zgłosił się do służby wojskowej w styczniu 1945 roku. Trafił do sztabu 7 Dywizji Piechoty.
Walczył w rejonie Kutna, Wrocławia i podczas forsowania Nysy Łużyckiej. W maju 1945 roku otrzymał awans na plutonowego, a w listopadzie tego roku rozkazem Naczelnego Dowódcy Wojska Polskiego został zdemobilizowany i przeniesiony do rezerwy w stopniu sierżanta. Był wielokrotnie odznaczany.