Franciszek przemówi w Brzegach

To już prawie pewne - największe spotkanie z papieżem podczas ŚDM w 2016 roku odbędzie się w podkrakowskich Brzegach. Dojazd tam ma ułatwić specjalny przystanek kolejowy i tymczasowy zjazd z trasy A4.

Poza tym prace wykonane w Brzegach nie będą inwestycją jednorazową i będą mogły później przysłużyć się do rozwoju okolicy. Obecnie w miejscu, gdzie papież spotka się z młodzieżą na niedzielnej Mszy św. w czasie ŚDM, trwają prace związane z planowaną tam strefą inwestycyjną.

Jednocześnie komitet organizacyjny przygotowuje dla Watykanu odpowiedzi na postawione pytania - chodzi m.in. o geologię i hydrologię terenu, stan okolicznych wałów przeciwpowodziowych i biegnące tamtędy linie wysokiego napięcia.

- To nie my czekamy na potwierdzenie z Watykanu, ale Papieska Rada ds. Świeckich czeka na nasze odpowiedzi - mówi ks. T. Kijowski. Dodaje, że Brzegi to jedyne miejsce, gdzie prace przygotowawcze są tak bardzo zaawansowane. Są już nawet pomysły na rozwiązanie ewentualnych problemów, jakie mogłyby się tam pojawić.

- Nie szykujemy alternatywnej propozycji, dlatego mówimy, że z naszej perspektywy to miejsce jest pewne na 95 procent - wyjaśnia szef biura prasowego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Światowe Dni Młodzieży w Polsce przygotowywane są z myślą o ponad 2 mln uczestników, którzy mogą wziąć udział w sobotnim czuwaniu i niedzielnej Eucharystii pod przewodnictwem ojca świętego.

To właśnie te wydarzenia za każdym razem stanowią kulminacyjny punkt ŚDM. Poprzedzą je m.in. katechezy w językach narodowych (niemal w całej diecezji), spotkanie powitalne z papieżem i Droga Krzyżowa z jego udziałem.

O przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie czytaj tutaj:

 

 

 

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..