Nowy numer 3/2021 Archiwum

Poetycki ul przejdź do galerii

- Ja jestem tylko robotnicą w ulu, do którego pracowite pszczoły przynoszą z pięknego podhalańskiego lasu nektar - podkreśla dr Anna Mlekodaj, wykładowca Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Promocja książki zgromadziła wyśmienitych gości, wśród których był m.in. prof. Józef Kąś z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorce gratulowali też samorządowcy, przedstawiciele różnych instytucji, w tym uniwersytetów trzeciego wieku.

- Cieszę się, że gwara żyje. Zaryzykuję stwierdzenie, że gwara i poezja w niej napisana są mało znaną wartością Podhala, poprzez którą można reklamować nasz region. Jednakże aby poznać przesłanie ukryte w utworach, potrzeba wyciszenia. Inaczej niż przy tak dobrze znanym śpiewie czy tańcu góralskim, które są niewątpliwie "produktem" na sprzedaż. Zróbmy wszystko, aby i gwara do nich dołączyła - podkreśla A. Mlekodaj.

Spotkanie promocyjne, które odbyło w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, poprzedzone było widowiskiem słowno-muzycznym w wykonaniu zespołu "Śwarni".

Autorka dziękowała wszystkim za obecność. Była niezwykle wzruszona, kiedy dostała owacje na stojąco. Zaprosiła do wspólnego wypicia symbolicznej lampki wina. Zachęcała do pisania wierszy gwarą.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama