Nowy numer 24/2018 Archiwum

Najlepsze policjantki są z Krakowa!

W Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku" dwie policjantki nie miały sobie równych.

Posterunkowa Anita Furmańska oraz posterunkowa Kinga Pastuszak na co dzień pracują w Komisariacie 6 Policji w Krakowie. Anita ma zaledwie 25 lat i służy od roku. Kinga ma 28 lat i pracuje 1,5 roku. Jak się jednak okazuje, są bardzo zdolne i mają w sobie mnóstwo siły.

W małopolskich eliminacjach tegorocznej, 22. już edycji, zawodów na najlepszy patrol roku startowało 21 par, czyli 42 osoby, w tym 4 kobiety. Krakowskie strażniczki prawa (były jedynym patrolem "kobieco-kobiecym") rywali pokonały aż w trzech konkurencjach: stosowania technik obezwładniania osób, wyszkolenia strzeleckiego i w teście wiedzy policyjnej.

Na drugim miejscu znaleźli się policjanci z Tarnowa (patrol w składzie: st. sierż. Paweł Cudek oraz st. post. Piotr Solarz), a na trzecim - z Suchej Beskidzkiej (sierż. szt. Marcin Banaś i sierż. Paweł Burdyl).

Dwa najlepsze patrole reprezentować będą nasze województwo w finale ogólnopolskim turnieju, który odbędzie się pod koniec września w Szkole Policji w Słupsku.

Zwycięzcom dobrego przygotowania pogratulował nadinsp. Mariusz Dąbek, małopolski komendant wojewódzki policji. Życzył też wszystkim dalszych sukcesów - zarówno w finale ogólnopolskim zawodów, jak i codziennej służbie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma