Wśród wiernych byli przedstawiciele władz samorządowych gminy Czarny Dunajec, w granicach której znajduje się Bachledówka, oraz delegacje z pocztami sztandarowymi szkół i Związku Podhalan.
Podczas uroczystej Mszy św. o. Ludwik Kaszowski wspomniał historię oo. paulinów, którzy w 1955 r. zaczęli głosić słowo Boże właśnie w Czerwiennem na Bachledówce. Było to możliwe dzięki Helenie Jarząbek, która oddała swój dom i cały teren oo. paulinom. W 1956 r. paulini, dzięki ofiarności górali, wybudowali drugi budynek. Mieszkańcy Czerwiennego dostarczyli materiały budowlane i chętnie przychodzili do pracy. Wykonali też wiele stylowych mebli do kaplicy i zakrystii.
Bachledówka była wielokrotnie miejscem wypoczynku Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, którego obecność upamiętnia specjalne epitafium z 1986 roku. Wypoczywał tu także kard. Karol Wojtyła.
Bachledówka miała spełniać właśnie funkcję wypoczynkową. Jednak od początku w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej gromadzili się miejscowi górale. W związku z tym w 1988 roku erygowano tu parafię pod wezwaniem Matki Bożej Jasnogórskiej, a pierwszym proboszczem został mianowany o. Edmund Krynicki.
26 sierpnia 1991 roku kard. Franciszek Macharski poświęcił nowy kościół, wybudowany dzięki wielkiemu trudowi o. Edmunda (zmarł w 1989 r.), górali z Czerwiennego i pomocy Jasnej Góry. Przez lata funkcję proboszcza pełniło wielu paulinów. Obecnie jest nim o. Mirosław Górkiewicz.