W Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki odbyła się Małopolsko-Świętokrzyska Regionalna Gala jubileuszowej, bo 10. już edycji konkursu Lodołamacze 2015.
W tym konkursie co roku wyróżniani są ci, którzy zasłużyli na tytuł "wrażliwych społecznie", czyli pracodawcy, instytucje i organizacje, które odznaczają się na rynku pracy tym, że chętnie zatrudniają osoby niepełnosprawne i starają się aktywizować je zawodowo.
- Laureaci konkursu udowodnili, że osoba niepełnosprawna może być doskonałym pracownikiem, zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy, bo praca jest dla niej idealną formą rehabilitacji - zauważyła obecna na gali Anna Dymna, szefowa Fundacji "Mimo wszystko".
Z kolei - jak podkreślają organizatorzy konkursu - osoby angażujące się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, tworzące coraz lepsze warunki pracy i prowadzące dojrzałą politykę personalną są symbolem etyki w biznesie. Na szczęście poprzednie edycje plebiscytu pokazują, że ich liczba rośnie. Za taką otwartą postawę podziękował wszystkim ambasador konkursu - aktor Andrzej Grabowski.
W tym roku statuetki rozdano w trzech kategoriach: "Zatrudnienie chronione", "Otwarty rynek" oraz "Instytucja", a także przyznano SuperLodołamacza i Lodołamacza Specjalnego.
W pierwszej kategorii nagrodę główną otrzymała Krakowska Spółdzielnia Niewidomych "Sanel", a w drugiej wygrała Spółdzielnia Socjalna "Opoka". W kategorii "Instytucja" statuetkę otrzymał Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. SuperLodołamacz 2015 powędrował natomiast do Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Uśmiech" w Kielcach, a Lodołamacza Specjalnego 2015, za wyjątkowa etykę prowadzenia biznesu i zasługi na polu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, otrzymał zmarły w lipcu 2015 r. Mieczysław Majczak, prezes Firmy Prof-Us.
Podczas gali wystąpiła finalistka programu The Voice of Poland - Sandra Mika z zespołem.
Warto dodać, że konkurs Lodołamaczy organizowany jest od 2006 r.